Yükleniyor...

En Az 0.1 BTC Tutan Cüzdan Sayısı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Kripto analitik şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, en az 0.

bitcoin hodl

Kripto analitik şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, en az 0.1 Bitcoin’e (BTC) sahip olan cüzdan sayısı 3.054.282 ile tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı. Bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 21 Mayıs tarihinde Bitcoin yarılanmasının hemen öncesinde oluşmuştu.

Veriler, 2017 yılında yaşanan boğa koşusundan bu yana 0.1 BTC ve üzeri varlık sahibi cüzdan sayısının, istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor. 3 milyon cüzdan sınırı 2020 yılının başlarında kırılmıştı. 0.1 BTC ve üzeri cüzdan sayısında yaşanan son zamanlardaki artışın en büyük sebebi ise yaşanan yarılanma sonrası Bitcoin’in tekrardan bir yükseliş eğilimine gireceği düşüncesi diyebiliriz.

Diğer bir yandan Bitcoin’e ek olarak, en az 0.1 Ethereum’a (ETH) sahip cüzdan sayısında da yeni bir rekor kırıldı. Glassnode’a göre, ETH tutucularına saysı 2.984.080 cüzdan ile zirve yaptı.

Analiz şirketi ayrıca Ethereum gaz kullanımının tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştığını ve 2020 yılının başından bu yana %58 arttığını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner