Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Yeniden Yukarı Yönlü İvme Kazandı

Bitcoin (BTC), önceki gün yaşadığı düşüşün ardından yatırımcıları korkutmuştu.

bitcoin yeniden yükselişe geçti btc fed

Bitcoin (BTC), önceki gün yaşadığı düşüşün ardından yatırımcıları korkutmuştu. Lider kripto para birimi geçtiğimiz saatlerde yeniden yükseliş ivmesi kazanarak 9 bin 500 dolar bandına yerleşti. Bitcoin’de yaşanan bu artışı ise Fed Başkanı Jerome Powell’ın ifadelerinin tetiklediği dile getiriliyor.

BTC, şimdi 9 bin 500 dolar desteğine tutunmak için mücadele ediyor. Analistlere göre BTC günlük grafikte 20 MA’yı yukarı yönlü test etti. Eğer hacim artışları devam ederse para birimi sırasıyla 9 bin 650 ve 9 bin 800 dirençlerine ulaşabilir.

Ünlü analist Crypto Michael, Bitcoin’in yeniden 10 bin 500 ve 12 bin dolar hedeflerine ilerlemek için geri döndüğünü dile getirdi.

“Panik Yok!”

Yerli analist Dr. Hardfork ise yükselişle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“#BTC aşağı uzun mumlar bıraktı. Piyasanın alıcılı olduğu bir kez daha ispat edildi. Şu an 9 bin 800 hedefine doğru gidiyor. 8 bin 200 Kırılmayana kadar panik yok. Trend yükselişte.”

Birçok analist, BTC’nin 9 bin 500 dolar üzerinde kalması gerektiğine inanıyor. Aksi takdirde para biriminde 8 bin 200 dolara düşecek kadar bir gerileme yaşanabilir. CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sırada 9 bin 503 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner