Yükleniyor...

BTC 50 Bin Dolara Ulaşırsa, ETH 7 Bin 500’e Çıkar!

Kripto para yatırımcısı Chris Burniske, Ethereum fiyatının bir sonraki yükseliş döngüsü sırasında 7 bin 500 doları aşmasını bekliyor.

ethereum eth 7 bin 500 dolar

Kripto para yatırımcısı Chris Burniske, Ethereum fiyatının bir sonraki yükseliş döngüsü sırasında 7 bin 500 doları aşmasını bekliyor.

Kripto odaklı girişim sermayesi şirketi Placeholder’ın kurucu ortağı Chris Burniske, Ethereum’un bir sonraki boğa döngüsünde yükselmesini bekliyor. Yatırımcı, Ethereum’un (ETH), 50 bin dolara tırmanması beklenen lider kripto para birimi olan Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Burniske’ye göre BTC 50 bin dolara çıkarsa, ETH 7 bin 500 dolara ulaşacak. Peki nasıl?

Tahminin Ana Nedenleri

Tahmininin arkasındaki mantığı açıklayan Burniske, Bitcoin’in ağ değerinin, BTC’nin önceki boğa piyasası kadar değişken olması durumunda 1 trilyon doları aşacağını söyledi. Daha önce Burniske, yukarıda bahsedilen kilometre taşının, stok akış modeli (S2F) ile uyumlu olarak 2021’in sonunda elde edilebileceğini öngörüyordu. Analist, Ethereum’un daha küçük ağ değeri ve sağlam zincir ekonomileri nedeniyle Bitcoin’den önce ralliye gireceğine inanıyor. Ayrıca, kripto para çılgınlığı yükseldiği zaman, lider altcoin’in genel olarak “bloktaki yeni çocuk” olarak algılanacağını da ekliyor.

“Olası Değil”

Burniske’in tahmini, Messari’nin kurucusu Ryan Selkis tarafından “olası olmayan” bir şey olarak nitelendirildi. Selkis’in belirttiği gibi Ethereum’un pastasındaki payları Polkadot ve Algorand gibi rakip 1. katman projeleriyle alınacak. Ethereum, ICO’yu çoğaltmak için mücadele edecek ve artık stablecoin’lerin çoğalması nedeniyle token’lar için tek bir rezerv olarak hizmet edemeyecek.

Ancak Burniske, tüm katman-1’lerin “hayalet kasabalar” olacağından ve ICO’ların yerine DAO’lar gibi daha olgun sermaye oluşumlarının ortaya çıkacağından emin. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e göre, finansın ötesine geçen kullanım örnekleri kripto paraların geleceğini temsil edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner