Yükleniyor...

Analistler Neden Ethereum’un (ETH) Düşüşe Geçebileceğini Düşünüyor?

Ethereum ve Bitcoin, sabahın erken saatlerinde yoğun bir zayıflıkla karşılaştıktan sonra kayda değer geri dönüşler yakaladı.

Analistler Neden Ethereumun ETH Dususe Gecebilecegini Dusunuyor

Ethereum ve Bitcoin, sabahın erken saatlerinde yoğun bir zayıflıkla karşılaştıktan sonra kayda değer geri dönüşler yakaladı. Yine de ETH, 380 doların düşük seviyelerinden 390 doların oldukça üzerine yükselmeyi başardı. Bitcoin ise 11.200 dolara düştükten sonra 11.500 doların üzerine çıktı.

Bu güç, alıcıların hala altcoin’in altında yatan güce sahip olduğunu gösterdiği için, pazar için inanılmaz derecede olumlu bir işarettir. Bu güce rağmen, analistler hala Ethereum’da ralli göremezken; bir trader 360 dolarlık ana desteğe geçişin yakın olabileceğine dikkat çekti. Ethereum ve tüm kripto para piyasası şu anda uzun bir zayıflık döneminden sonra ortaya çıkan keskin bir toparlanmaya tanık oluyor.

Bu toparlanma, BTC veya ETH’yi ilgili yüksek zaman dilimi direnç seviyelerinin üzerine çıkarmak için henüz yeterli olmadı ancak yine de orta vadeli görünümü için olumlu bir işaret olarak görülebilir. ETH’nin şu anki gücüne rağmen, analistler hala 360 dolara doğru bir hareketin yakın olabileceğine dikkat çekiyorlar.

Bu destek bölgesi tarihi öneme sahiptir ve yükseliş trendini ateşleyebilir. Bir trader, Ethereum’un 400 doların üzerinde yüksek bir zaman dilimli mum yayınlayabilmesi durumunda bu olumsuz hedefin geçersiz hale geleceğini belirtiyor.

Ethereum Dirence Doğru Kayıyor

Haberin yazımı sırasında, Ethereum 397 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Gün içindeki 380 dolarlık günlük düşük seviyelerden kayda değer bir artışa işaret görülmektedir. Bu desteğe yönelik güçlü tepki, ikincil kripto para fiyatının yükselmesine yardımcı olabilir.

Yakın vadede gözlemlenmesi gereken ilginç bir eğilim, Ethereum’un bir süredir en uzun süredir nötr olan marj ticaret platformlarındaki fonlama oranıyla ilgili.

Bir analist, ETH’nin 400 doların üzerinde bir kapanış göstermediği sürece düşüşün daha muhtemel olduğunu belirtti.

Ethereum Neden Düştü?

Ethereum (ETH), yaşadığı önemli fiyat artışından önce, düşük fiyat aralıkları ile iki yıldan fazla zaman harcadı. Harcadığı bu zaman, ETH’nin Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere kripto para piyasasının çoğundan daha iyi performans göstermesine neden oldu.

Bununla birlikte, Etherueum’un içinde gerçekleşen yeni bir birikim modeli, bir sonraki yükseliş trendi başlamadan önce, eski direnç seviyelerini destek seviyelerine döndürecektir.

ETH, 12 Mart tarihinde yaşanan ve piyasalara “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi çöküşten bu yana yaklaşık %400 artış gösterdi. Yıl bazında baktığımızda ise %200’lük bir artış yaşadı. Ama hala en büyük altcoin konumunda bulunan ETH, tüm zamanlarının en yüksek seviyesine yaklaşmış bile değil.

ETH, tıpkı lider kripto para gibi 2018 yılının Ocak ayının başında rekor kırdı. Ethereum’un yükselişi, genel kripto para piyasasına olan ilginin artması ile birlikte hızlandı.

Ethereum’da yaşanan yükseliş, Bitcoin düşüşe geçmesi ile birlikte son buldu ve iki yıllık bir ayı piyasası ile birikim dönemi yaşamasından sonra, tekrardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolara doğru hareket etmeye başladı. Ancak o seviyeye varmadan önce,  yani Ethereum’da yeni bir boğa koşusu başlamadan önce, kripto para bir veya iki tane daha test ile karşı karşıya kalabilir.

Bazı analistlere göre, bu noktadan sonra Ethereum, eski tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak, 4.500 dolar seviyesine kadar yükselecek güce sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner