Yükleniyor...

Bitcoin Karşıtı Peter Schiff, Oğluna Hediye Olarak Bitcoin İstiyor

Bitcoin'i (BTC) en sert eleştirenlerden biri olan ünlü altın taraftarı Peter Schiff, kripto para topluluğundan 26 Ağustos'ta 18 yaşına giren oğlu Spencer'a "gecikmiş doğum günü hediyesi" olarak bir miktar BTC göndermesini istedi.

peter schiff

Bitcoin’i (BTC) en sert eleştirenlerden biri olan ünlü altın taraftarı Peter Schiff, kripto para topluluğundan 26 Ağustos’ta 18 yaşına giren oğlu Spencer’a “gecikmiş doğum günü hediyesi” olarak bir miktar BTC göndermesini istedi.

Schiff, dış pazarlarda ve menkul kıymetlerde uzmanlaşmış tam hizmet veren kayıtlı bir komisyoncu / bayi olan Euro Pacific Capital’in CEO’su ve SchiffGold’un kurucusu ve başkanıdır. Schiff, aynı zamanda altın konusunda aşırı derecede bullish, ABD doları karşısında bearish ve Bitcoin konusunda şüpheci bir adam olarak biliniyor.

Oğlu Babasından Farklıymış

Schiff’in oğlu Spencer Schiff (@SchiffSpencer) Twitter biyografisinde ilgi alanlarının arasında “finans, veri analizi, Avusturya ekonomisi ve özgürlükçülük” olduğunu söylüyor. Spencer’ın tweet’lerinden, babasının Bitcoin’in değersiz olduğu iddiasına katılmadığı açık. İşte bir örnek:

“Avusturya ekonomisinin bir hayranı olarak, ‘Bitcoin’in kendine özgü bir değeri yoktur’ gibi şeyler söylediği zaman beni deli ediyor ama yine de eleştirmenlerinin ikiyüzlülüğünü de kabul ediyorum.”

26 Ağustos Çarşamba günü Peter Schiff, oğlunun 18 yaşına yeni girdiğini açıkladı:

“Oğlum @SchiffSpencer için 18. yaş günün kutlu olsun. 18 yılın bu kadar çabuk geçtiğine inanmak zor. Bakalım bu olayı kutlamak için bugün kaç yeni Twitter takipçisi gelecek?”

Peter’ın Twitter takipçilerinden Greg Foss, Spencer’ın Bitcoin ile ilk karşılaşması olacağını düşünerek Spencer’a hediye olarak biraz BTC göndermeyi teklif etti; ancak Spencer, 450 dolar değerinde BTC’ye sahip olduğunu söyledi.

Spencer daha sonra bu miktarda Bitcoin’i yaklaşık iki hafta önce satın aldığını söyledi. Spencer Bitcoin’in yatırım portföyünün sadece küçük bir kısmı olduğunu kabul etti, ancak yakında daha fazla BTC almayı planlıyor.

Daha sonra, dün, Peter, oğlunun Bitcoin (BTC) satın aldığı için onunla alay eden kripto para topluluğunun üyelerinden “gecikmiş bir doğum günü hediyesi olarak ona BTC hediye etmelerini” istedi. Schiff, oğlunun cüzdan adresini de paylaştı.

Yazının yazıldığı sırada Spencer’ın BTC cüzdanında 0.10599849 BTC bulunuyordu. Bu da 1.213 dolara tekabül ediyor.

Kripto para topluluğundan Martin Brochaus, Schiff’e yanıt vererek “Neden sen kendin, kendi oğluna BTC yollamıyorsun” dedi. Bunun üzerine Spencer Schiff ise, “Yollayacak hiç Bitcoin’i yok” ifadelerini kullandı.

schiff bitcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner