Yükleniyor...

Analistler Önemli Düşüşü Yorumladı: Chainlink’te (LINK) Sırada Ne Var?

Bugüne kadar Chainlink (LINK) durdurulamaz bir yükseliş trendindeydi.

Chainlink LINK fiyat analizi

Bugüne kadar Chainlink (LINK) durdurulamaz bir yükseliş trendindeydi. Kripto para varlığı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20 dolara ulaştı, bu seviye Mart çöküşünün en düşük seviyesinden yaklaşık yüzde bin kat daha yüksek olarak görüldü.

LINK’in fiyat hareketinin durmasını bekleyenlerin sayısı çok denemezdi ancak sonuç olarak Pazartesi günü bu durma gerçekleşti. Yaklaşık 30 dakika içinde, Chainlink’in fiyatı dramatik bir şekilde %20’nin üzerinde 18,80 dolar aralığından 14,50 dolara düştü. Analistler bu düşüşe tepki vermeye çalışıyor. Chainlink bu haberi yazımı itibariyle Coinbase verilerine göre 16,71 dolar seviyesinde seyretmektedir.

Bazıları iyimser kalıyor ancak bu ani çöküşün Chainlink için gerçekten ne kadar dikkate değer olduğu gözler önüne serildiğinde; denilebilir ki son günlerin popüler kripto para varlığı düşüş eğiliminde. LINK şu anda Coinmarketcap verilerine göre en iyi beşinci kripto para birimi olarak göze çarpıyor ve Bitcoin Cash’i de tahtından etmişe benziyor.

Analistler Önemli Düşüşü Yorumladı

Dijital varlığın 30 dakikalık süre içerisinde 18.80 dolarlık fiyat bölgesinden 14.50 dolarlık bölgeye çöküşü ile analistler şaşırdı. Dijital varlık şimdiye kadar çok hızlı düştü.

Analistler, yükselişe rağmen düşüş eğilimini sürdürüyor.

Bir trader düşüşün ardından aşağıdaki grafiği paylaştı ve Chainlink ve Bitcoin’in art arda düşmesinin “kötü bir alamet” olduğunu savundu:

Kaynak: TradingView
Kaynak: TradingView

“LINK/USD ve BTC/USD bu düşüşte birlikte hareket etti. Bu davranış önceki negatif korelasyondan önemli ölçüde değişti-BTC düştüğünde LINK yükselişe geçer ve bunun tam tersi de geçerlidir.Şimdi yaşanılanların ise kötüye alamet olduğunu düşünüyorum.”

Blockfyre adlı bir kripto para araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmada, LINK’in fiyat hareketine dikkat çekildi. Dijital varlığın fiyat hareketinin giderek zayıfladığına dikkat çeken araştırma, potansiyel bir düşüş göründüğünü öne sürüyor.”

Dave Portnoy Tarafından Destekleniyor

Chainlink’in fiyatını beklenmedik bir şekilde artırabilecek şey, Dave Portnoy’un projeye katılımıdır.

Ünlü bir günlük trader haline gelen Barstool Sports kurucusu, geçtiğimiz hafta Winklevoss Twins’in yardımıyla LINK satın aldı. Portnoy, Twitter’ında yayınlanan yarı viral bir videoda, yaklaşık 125.000 dolar değerinde satın almak üzereyken 50.000 dolar değerinde LINK satın aldı.

LINK’teki hissesi, Bitcoin’deki hissesine kıyasla nispeten küçük olsa da; Portnoy o zamandan beri bu popüler altcoin’in ateşli bir savunucusu haline geldi.

Portnoy, son dört aydır yaptığı her yatırımı takip eden milyonlarca izleyici kitlesine sahip. Bloomberg’e göre, Barstool Sports kurucusu o kadar çok etkiye sahip ki; bir ETF’nin 30 günlük hacminin katlanarak artmasına neden oldu.

20 Dolara Giden Yolculuk

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden birisi olan Chainlink (LINK), hızlı yükselişine gelirken birçok aşamadan geçti. 16 Ağustos günü yaklaşık yüzde 15 oranında artış gösteren altcoin, yine aynı tarihte 19.40 dolar civarında işlem görüyordu.

CoinMarketCap verilerine göre LINK, 16 Ağustos tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan 19,85 dolara ulaştı. Bunun üzerine birçok analist ve yatırımcı büyük bir heyecanla LINK’in bir sonraki adımını bekledi.

Bildiğiniz üzere Chainlink (LINK), zaten birkaç haftadır yükselişini devam ettiriyordu. Geçen hafta internet ünlüsü David Portnoy, Winklevoss ikizleriyle bir araya geldi ve hem Bitcoin (BTC) hem de LINK’e yatırım yaptı. Fenomen ayrıca bir tweet atarak, LINK’e olan desteğini dile getirdi. Portnoy’un bu yatırımı ve tweet’i LINK’in biraz olsun hareketlenmesini sağladı.

LINK’in yeni bir ATH’ye ulaşması, analistlerde 20 dolarlık beklentiye yol açtı. Daha önce de belirttiğimiz gibi Chainlink (LINK), kripto para yatırımcılarının son birkaç haftadır ilgisinin artmasının ardından, piyasa değeri bakımından ilk sırada yer alan 5 kripto para birimine katılmıştı. 16 Ağustos tarihinde yaklaşık 19.52 dolar değerinde olan altcoin, 4.55 dolar civarında işlem gördüğü 1 Temmuz 2020’den bu yana yaklaşık %420 oranında değer kazandı. Chainlink, 20 dolarlık sınıra yaklaştı ve piyasa değerine göre sıralanan en değerli kripto para birimleri içinde beş numaralı konumda yerini sağlamlaştırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner