Yükleniyor...

Bitcoin’in Yükselişi ile Birlikte Balinalar da Harekete Geçti

Bitcoin (BTC), gün içerisinde ani bir sıçrama yaparak 12.

kripto balinalari harekete gecti

Bitcoin (BTC), gün içerisinde ani bir sıçrama yaparak 12.000 doların üzerine çıktı. Bu yükseliş ile birlikte birçok altcoinde de düşüşler meydana geldi. Lider kripto varlık yazım itibari ile 12.301 dolar seviyesinden işlem görürken, gözler BTC’nin bu seviyenin üzerinde kalıp kalamayacağında.

Bitcoin’de yaşanan ani hareket ile birlikte kripto piyasasının balinaları da harekete geçti. Kripto piyasasında büyük hareketleri izleyen Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre, sadece birkaç saat önce büyük transferler gerçekleşti.

İlk olarak yaklaşık 243 milyon değerinde 19.722 BTC bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana aktarılırken, hemen ardından yaklaşık 77 milyon değerinde 178.111 ETH’de benzer şekilde bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Özellikle son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız bu durum genel olarak büyük dalgalanmalar sonucunda görülüyor. Genel olarak ise yaşanan ani dalgalanmalar sonucunda kripto para balinaları, varlıklarını şahsi cüzdanlarına çekmeyi tercih ediyor. Çünkü bugün kripto para borsası Binance’de olduğu gibi BTC’nin sert yükseliş ve düşüşlerin de bazı borsalarda erişim kesilebiliyor. Birçok kesimden oldukça büyük tepki alınmasına rağmen her sert yükseliş sonrası bu tarz olaylar ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

Kripto Para Balinası Nedir?

Balina terimi kripto para piyasasında büyük varlıklara sahip ve bu varlıkları ile piyasayı manipüle edebilecek güce sahip olan kişilere verilen bir ad. Balinalar genel olarak kendi çıkarları için kripto paralarda dalgalanmalar oluştururlar. Genel olarak Bitcoin gibi yüksek hacimli kripto paralar yerine daha düşük hacimli kripto paraları tercih ediyorlar. Bitcoin’in en büyük balinası ise elinde 1 milyon BTC olduğu düşünülen Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto olarak kabul ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner