Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Hedef 14.000 Dolar!

Bitcoin (BTC) dünden itibaren 11.

bitcoin hedef 14 bin dolar

Bitcoin (BTC) dünden itibaren 11.000 dolar seviyesindeki konsolidesini aşarak, 12.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bu seviyenin üzerine çıkması ile birlikte 11.700 dolar seviyesi Bitcoin için güçlü bir destek seviyesi haline geldi. Bu seviye daha önceleri BTC için önemli bir direnç seviyesi görevini üstleniyordu.

11.700 dolar direnç seviyesinin, destek seviyesine dönüşmesinin hemen ardından analistler için yeni hedef 14.000 dolar seviyesi oldu.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası özellikle son haftalarda karışık sinyallar veriyor ve Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) konsolide olmaya devam ederken, yükseliş ivmesi de sürüyor.

Bitcoin boğaları, 12.000 doları aşan bir hareketin temelini oluşturuyor. Bu sebepten dolayı lider kripto paranın teknik görünümü de oldukça parlak görünüyor. Bitcoin’in haftalık mumu 11.700 doların üzerinde kapatması da bu teknik görünüme olumlu etki yarattı. Çünkü 2017 yılından beri BTC, bu seviyenin üzerinde bir kapanış gösteremiyordu.

Bu duruma dikkat çekmek bir analist, Bitcoin için 11.700 dolar seviyesinin tarihsel önemine vurgu yapmak adına bir grafik paylaştı ve 2017’de yaşanan çılgınlıktan bu yana ilk kez 11.700 dolar üzerinde başarılı bir kapanış yaşandı dedi.

bitcoin haftalik kapanis

Bu Teknik Güç Bitcoin’i Çok Daha Yukarılara Taşıyabilir

Bitcoin’in bundan sonraki hedefin nereye doğru olacağı hakkında açıklama yapan başka bir popüler analist de benzer şekilde hedefin 14.000 dolar seviyesi olduğuna dikkat çekti.

“BTC: Haftalık kapanışta başka bir yüksek zirveye doğru ilerliyor. Haftalık IMO’da izlenecek sonraki seviyeler 13.600 dolar ila 14.100 dolar arasında”

Bitcoin’de yaşanan bu hareketlilikler ile birlikte Bitcoin balinaları da harekete geçti. Dün bildirdiğimiz üzere bir Bitcoin balinası, Twitter’da büyük transferleri izleyen “Whale Alert’in” radarına yakalandı. Bitcoin balinası tek bir transferde yaklaşık 243 milyon değerinde 19.722 BTC’yi bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana aktardı. Yaklaşık 243 milyon dolarlık bu transfer için BTC balinası, 139 dolarlık bir işlem ücreti ödedi. Böylesine büyük bir transfer için oldukça küçük bir rakam gibi görünse de, BTC işlem ücretinin oldukça arttığı bu  zamanlarda yüksek bir işlem ücreti olarak kabul edilebilir.

Bitcoin için özellikle bu hafta oldukça büyük önem taşıyor. Mevcut fiyat seviyesini yukarı yönlü kırabilirse, 2017 yılına benzer bir şekilde yükselişler görebiliriz.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 12.245 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner