Yükleniyor...

Analistler Temmuz ayı için pozitif: BTC ve ETH yükselecek mi?

Analistler, Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) Temmuz ayını yükseliş yönlü geçireceğine inanıyor.

BTC bitcoin analist yorum

Analistler, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Temmuz ayını yükseliş yönlü geçireceğine inanıyor.

Kripto uzmanları hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un bu ayda tarihsel olarak daha iyi performans gösterdiğini söyledi QCP Capital analistleri, “Döngülere bakıldığında, Bitcoin’in Temmuz ayında ortalama yüzde 9,6’lık bir getirisi var ve özellikle -yüzde 9,85’lik bir düşüş yaşadığı olumsuz Haziran ayından sonra güçlü bir şekilde toparlanma eğilimi gösteriyor, birçok işaret Temmuz ayında yükselişe işaret ediyor” dedi.

bitcoin ethereum kripto para btc

Temmuz, Bitcoin (BTC) için tarihsel olarak güçlü bir ay

Coinbase analistleri David Duong ve David Han da aynı tarihsel döngülerin eğilime dikkat çekti. Analistler Cuma günü yayınlanan Coinbase haftalık raporunda “Temmuz ayındaki olumlu mevsimsellik ve iyileşen likidite piyasayı destekleyebilir” dedi.

Coinbase analistlerine göre, hem Bitcoin hem de Ethereum tarihsel olarak bu ay boyunca, özellikle de Haziran ayındaki satışlardan sonra, diğerlerine göre daha iyi performans gösterdiğinden, pozitif mevsimsellik Temmuz ayında geçerli olabilir . “Mt. Gox duyurusunun ardından fazla uzunluğun büyük bir kısmı temizlendiğinden mevcut piyasa yapısı destekleyici görünüyor.

Ayrıca, küresel borsalarda Bitcoin ve Ethereum (spot ve vadeli işlemler) için günlük ortalama hacimlerin yüzde 16,7 oranında azalmasının ardından likidite artabilir. Analistler, Mayıs ve Haziran ayları arasında 90 milyar dolardan 75 milyar dolara çıktığını ifade etti. 

Bitcoin Temmuz ayına, geçen hafta 59.000 dolar bölgesine kısa bir düşüşün ardından Pazartesi günü 60.000 dolar bandından 63.500 dolara yükselerek başladı. Bu yükseliş, spot BTC borsa yatırım fonu (ETF) girişlerindeki toparlanmanın ardından Cuma günü net giriş olarak 73 milyon dolara ulaşan ve iki haftanın en yüksek günlük girişi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner