Yükleniyor...

Analistler Uyardı! “Altcoin’ler, Ethereum’a (ETH) Göre Aşırı Şişmiş Görünüyor”

Alternatif kripto para birimi (altcoin) piyasası, son haftalarda Ethereum ve Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi.

Analistler Uyardi Altcoinler Ethereuma ETH Gore Asiri Sismis Gorunuyor 2

Alternatif kripto para birimi (altcoin) piyasası, son haftalarda Ethereum ve Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Ancak bir zincir içi piyasa analiz firması olan Santiment’teki araştırmacılara göre, altcoinler “aşırı şişmiş” durumda.

Altcoin Yükselişi Dikkat Çekiyor

Bitcoin konsolide olduğunda veya uzun bir süre boyunca küçük bir düşüş gördüğünde, altcoinler yükselme eğilimindedir.

Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapan ana şirketler, genellikle yükseliş ve düşüş trendleri sırasında birlikte hareket etme eğilimindedir. Bu nedenle, Bitcoin ve Ethereum istikrar kazanmaya başladığında, küçük ve orta büyüklükteki altcoinler yükselmeye başlar.

Geçtiğimiz hafta, Augur, Golem, 0x ve OMG gibi altcoinler %40 ile %120 arasında artış kaydetti. Araştırmacılar şunları söyledi:

GNT (+% 95 ile zirve), REP (+% 56) ve ELF (+% 30) dahil olmak üzere, orta seviye ETH tabanlı birkaç  kripto varlığı bugün ilgi odağı oldu. Bu arada, Ethereum (-% 8) düştü. ”

Tarihsel modeller, beklenmedik dönemlerde, küçük ve orta büyüklükteki altcoinlerin bazen temelsiz rallileri gösterdiğini göstermektedir.

Altcoin’ler Aşırı Şişirilmiş Görünüyor

Altcoin piyasasının yeniden alevlenen bir boğa döngüsü mü yoksa kısa vadeli bir yükseliş mi gördüğü belirsizliğini korurken, araştırmacılar ihtiyatlı olma zamanının geldiğini söylediler ve eklediler:

“Bu izole havai fişekler küçük bir avuç trader için heyecan vericiydi, ancak asıl hikaye, kırmızı bir günde birçok altcoin’in piyasa değerinin büyük ölçüde küçülmesidir. Altcoin’ler gereğinden fazla şişmiş gözüküyor, dikkatli olmanızda fayda var.”

Araştırmacılar, bazı altcoin’lerin aşırı şişirilmiş göründüğünü öne sürmek için çeşitli zincir içi veri noktalarına ve temel faktörlere işaret ettiler. Örneğin, Ethereum tabanlı tahmin platformu olan Augur’un yerel tokeni olan REP, %56 artış kaydetti. Yine de, kabaca Augur’daki kullanıcı sayısını gösterebilecek olan aktif adresleri nispeten durgun kaldı.

Bitcoin ve Ethereum Temelleri Yükselişte

Buna karşılık, hem Bitcoin hem de Ethereum, çeşitli ölçümlerde gözle görülür gelişmeler kaydetti. Blockchain.com’dan elde edilen veriler, Bitcoin blok zincirinde kullanılan benzersiz adres sayısının son 180 günde istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

20 Temmuz’dan bu yana fiyatı bir ay içinde neredeyse iki katına çıkan Ethereum, son aylarda günlük işlem sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını gördü. Ocak ayından bu yana, Ethereum Blockchain ağındaki toplam günlük işlemler Ağustos ayında 420.000’den 1.2 milyonun üzerine çıktı.

Hem Bitcoin hem de Ethereum, temel faktörlerde ve zincir üstü ölçümlerde net iyileştirmelerle desteklenen güçlü yükselişler gördü. Küçük ila orta büyüklükteki altcoin’lerin artmaya devam etmesi ve temel verilerin uzun süre geride kalması ihtimali vardır. Ancak mevcut zincir üzerindeki verilerde, araştırmacıları temkinli tarafa yöneltiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner