Yükleniyor...

Analistlerden Bitcoin (BTC) düşüşüne yorum: Beklenen an geldi!

Kripto analistleri Will Clemente ve Ramen, Bitcoin'in (BTC) son düşüşünü olumlu yorumladı.

Kripto BTC boğa

Kripto analistleri Will Clemente ve Ramen, Bitcoin’in (BTC) son düşüşünü olumlu yorumladı.

Kripto para piyasası 11 Aralık sabahında panik havasını hissetti. BTC, 10 Aralık gecesi ilginç bir düşüş yaşadı ve 40 bin 400 dolara iğne attı. BTC’nin düşüşü anlık olarak yüzde 7 seviyesinde gerçekleşti. Bu düşüşüşün ardından altcoin’lerde de geri çekilmeler görüldü. Böylece BTC son bir haftanın tüm kazançlarını sildi. Ayrıca BTC’deki aşağı yönlü sert hareketlilik, dört ayın en düşük seviyesini buldu.

BTC’nin karamsar bir ortam yaratan düşüşü, kripto analisti Will Clemente tarafından pozitif yorumlandı. Clemente, bu düşüşün bir düzeltme olduğunu ve sürpriz olmadığını savundu. Bir başka yorum ise popüler analist Ramen’den geldi. Ramen, alt sezonuna işaret etti.

Analistler son BTC düşüşünü yorumladı

Bitcoin’de (BTC) güne damga vuran yüzde 7’lik düşüşün ardından kripto yatırımcıları tedirgin oldu. BTC, 40 bin 400 dolara iğne attı ve yükseliş senaryosunun bitmiş olabileceğini düşündürttü. Ancak söz konusu durum birçok kişi tarafından pozitif yorumlandı. Bu yorumlardan birisi ise kripto analisti Will Clemente’den geldi.

X platformu üzerinden görüşlerini paylaşan Clemente, kripto yatırımcılarından yoğun ilgi gördü. Ünlü analist, BTC’deki düşüşün düzeltme olduğunu ve zayıf elleri (panik satışı yapanlar) silkelediğini ifade etti. Ayrıca Clemente, bu düşüşün yüksek kaldıraçlı kripto piyasasını soğuttuğunu belirtti.

Bir başka olumlu görüş ise kripto trader’ı Ramen’den geldi. X platformundan paylaşım yapan Ramen, BTC’deki son düşüşün altcoin’leri başka bir boğa koşusuna itebileceğini belirtti. Ramen, “Artık uygun bir altcoin sezonuna giriyoruz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner