Yükleniyor...

Analistlere Göre Ethereum (ETH) Uçuşa Hazır

2018'de başlayan ve 2019'un başına kadar devam eden ayı piyasasından önemli ölçüde etkilenen Ethereum (ETH), 2020 birlikte yükselişe geçti ve 180 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve çıkmakla kalmayıp hem Bitcoin hem de diğer kripto para birimlerindeki düşüşe rağmen buradaki pozisyonunu korumayı başardı.

Ethereum ETH Ether

2018’de başlayan ve 2019’un başına kadar devam eden ayı piyasasından önemli ölçüde etkilenen Ethereum (ETH), 2020 birlikte yükselişe geçti ve 180 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve çıkmakla kalmayıp hem Bitcoin hem de diğer kripto para birimlerindeki düşüşe rağmen buradaki pozisyonunu korumayı başardı.

Analistler, Ethereum’un makro durumunun aşırı boğaya dönüştüğünü, geçtiğimiz haftalarda görülen rallinin en büyük altcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesinin de ötesine götürecek bir boğa koşusunun başlangıcı olabileceği yorumlarını yapıyor.

Yazım sırasında düne göre yüzde 0,04 gibi çok küçük oranda değer kazanan Ethereum, 181 dolardan işlem görüyor. Analistler, Ocak ayında 185 dolar ile zirveyi gören Ethereum’un önemli ölçüde yükselmesini bekliyor.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden Galaxy, 180 dolardan ETH aldığını açıkladı ve 350 dolar satış yapmayı beklediğini söyledi. Bu da analistin kısa vadede Ethereum’un 350 doları görmesini beklediği anlamına geliyor. Bir de grafik paylaşan analist, ETH’ın yıllardır altında kaldığı direnç seviyesini kırma potansiyeline sahip olduğunu ve bu direncin kırılması durumunda en büyük altcoin’in önemli ölçüde yükseleceğini belirtiyor.

Twitter’daki başka bir popüler kripto para analisti Satoshi Flipper, haftalık Ethereum grafiği paylaştı ve grafiğin kripto paranın ne kadar yükselebileceğini gösterdiğini belirtti. Ayrıca en büyük altcoin’in fiyatının gelecekte rekor tazeleceğine olan inancını ifade etti.

Analistlerin belirttiği gibi, Ethereum’un kısa vadeli bir momentum elde etmesi durumunda bir sonraki parabolik rallinin ilk dönemleri yaşanmaya başlayacak. Böyle bir ralli Ethereum’un 1.438 dolarla gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesinin de ötesine taşıyabileceği öngörülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x