Yükleniyor...

Bu Fraktala Göre Bitcoin’in Şubat Hedefi 12.000 Dolar

30 Ocak'ta başlayan ve 31 Ocak'ta Bitcoin'in fiyatının 9.

Bitcoin BTC

30 Ocak’ta başlayan ve 31 Ocak’ta Bitcoin’in fiyatının 9.500 doları aşmasını sağlayan alış baskının ardından gelen satış baskısıyla en büyük kripto paranın fiyatı 9.200 dolara kadar düştü. Böylece Bitcoin’in 2019’da ulaştığı en yüksek seviye şimdilik 9.550 dolar olarak  kayda geçti. Bitcoin’in yoluna devam edebilmesi için 9.550 doları güçlü bir şekilde geçmesi gerekiyor. En büyük kripto para yazım sırasında 9.397 dolardan alınıp satılıyor.

30 Ocak günü başlayan yükseliş ve ardından gelen düşüşle 9.200 dolara kadar gerileyen Bitcoin, Ocak ayını 9.350 dolarla kapattı. 31 Ocak günü yaşanan değer kaybı bir haftalık kazanımların tamamının kaybedilmesine neden oldu. Kimi analist bu geri çekilmenin sağlıklı yükseliş için iyi olduğunu ve fiyatın çok fazla aşağı seviyelere doğru gitmeyeceğini söylüyor. Öte yandan bu geri çekilme, 4 saatlik grafikte yukarı yönlü harekette bir kırılmaya neden oldu.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden Big Cheds, Bitcoin’in hemen altında kırılmalar yaşadığı EMA (Üssel Hareketli Ortalam) seviyelerini gösteren bir grafik paylaştı.

“12.000 Dolara Doğru Hareket Edecek”

Şu anda Bitcoin, ilginç bir şekilde geçtiğimiz yılın Mayıs – Haziran aylarındaki fiyat hareketini çok yakından takip ediyor. Hareketin gösterdiği formasyona göre Bitcoin’in önce bir kosolidasyon sürecine girmesi ve daha sonra 12.000 dolara doğru harekete geçmesi söz konusu.

Twitter’daki bir başka popüler kripto para analisti Galaxy, 31 Ocak günü bu fraktal indikatörüne ilişkin bir paylaşımda bulundu ve Bitcoin’in bir süre yatay hareket ettikten sonra 10.000 doları aşarak 12.000 dolara doğru hareket edeceğini yazdı.

Analist konu hakkında şunları söyledi:

Bugün, 2019 yılının Mayıs ve Haziran benzerliklerini ilgiyle izliyorum. fraktala bakarak, bir sonraki boğa hareketine girmeden ve 10K engelini geçmeden önce bir konsolidasyon sürecinde olduğumuz görülebilir. RSI tamamen aynı alana sıçramış durumda, tıpkı geçen yıl Mayıs-Haziran döneminde olduğu gibi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner