Yükleniyor...

Analistlere Göre Popüler Altcoin Gücü Yeniden Ele Geçirmiş Olabilir!

Ethereum (EHT), Bitcoin'in (BTC) 16.

populer altcoin

Ethereum (EHT), Bitcoin’in (BTC) 16.000 dolara geçişi sırasında lider kripto para biriminin çok altında performans gösterdi. Aslında, 13.000 dolardan 16.000 dolara yükselen rallinin çoğunda ETH, 380-400 dolardan işlem görüyordu ve daha yükseğe çıkamadı.

Ancak BTC konsolide olmaya başladıktan sonra, ETH nihayet yükselmeye başladı. Ethereum yazının yazıldığı 445 dolardan işlem görüyordu. ETH son 24 saatte %3 düşüş yaşarken, son 7 günde ise %15 oranında yükselmeyi başardı. Analistler, ETH/BTC ticaret çifti için önemli bir destek seviyesinde gelmesi nedeniyle bu dönüşü dikkate değer olarak görüyorlar.

Ethereum’un Sıçraması Önemli

Yükseliş sırasında önde gelen bir kripto para analisti tarafından belirtildiği gibi, ETH/BTC’nin sıçraması çok önemli bir seviyeye geliyor. Aşağıdaki tablo, sıçramanın Ethereum’un ETH tarihindeki diğer düzeltmelerle birlikte 2017’nin sonlarında yapılan düzeltmede Bitcoin‘e karşı bir makro önem seviyesini korumasına izin verdiğini gösteriyor.

Ethereum’un bu seviyede mükemmel bir şekilde sıçramayı başardığı gerçeği, altcoin‘in Bitcoin’e karşı bazı avantajlarının olduğunu gösteriyor.

Aynı analist, bu sıçramanın Ethereum için bir hacim akışına neden olduğunu belirtti. Bu, kârlarını Bitcoin’den Ethereum’a çeviren yatırımcılar olduğunu ve bugün gördüğümüz güçlü kazancı ateşlediğini gösteriyor.

Popüler analist Aayush Jindal ise ETH’de rallinin henüz bitmediğini dile getirdi. Ethereum, 400 doların üzerinde güçlü bir artış başlattı ve ABD doları karşısında 465 dolara yakın işlem gördü. ETH fiyatı kazançları düzeltiyor, ancak Jindal’a göre yine 465 dolara tırmanması muhtemel.

ETH fiyatı, ABD doları karşısında 400 dolar ve 420 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde yükseldi. Fiyat 465 dolara kadar yükseldi ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) oldukça üzerine çıktı. 4 saatlik ETH / USD (Kraken üzerinden veri akışı) grafiğinde 400 dolar civarında dirençle önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
ETH, 445 dolar ve 450 dolarlık direnç seviyelerini temizlerse paritenin tekrar toparlanması muhtemel.

Temel Trendlerle Güçlendirildi

Görünüşe göre Ethereum temel trendler tarafından da güçlendiriliyor. Avustralya Merkez Bankası, CBDC pilot testi için Ethereum teknolojisini kullanma niyetini kısa süre önce açıkladı:

“Merkez Bankası, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) toptan satış biçiminin potansiyel kullanımını ve etkilerini araştırmak için ortak bir proje üzerinde bir blockchain teknolojisi şirketi olan Commonwealth Bank, National Australia Bank, Perpetual ve ConsenSys Software ile ortaklık kurduğunu duyurdu.”

Önde gelen kripto para biriminin benimsenmesine yönelik kurumsal bir itici güç var gibi görünüyor. Ethereum’un Fidelity’nin kripto para platformuna eklenmesi de bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner