Yükleniyor...

Bitcoin Arz Krizi: Kurumlar BTC Kıtlığını Nasıl Yaratıyor?

Kurumsal kurumlar Bitcoin (BTC) tedarik krizi yaratabilir.

btc kopyasi 6

Kurumsal kurumlar Bitcoin (BTC) tedarik krizi yaratabilir. Çünkü Bb firmalar şu anda arzdaki tüm Bitcoin’lerin %3.86’sına sahipler.

Capriole yatırımlarının CEO’su Charles Edward, PayPal, Grayscale, Square vb. finans sektörü oyuncularının kripto pazarına girişinin Bitcoin arz krizine yol açabileceğini açıkladı. Charles, bunu Twitter’da oluşturduğu ve bu kurumların madencilerin üretebileceğinden daha fazla BTC satma şeklini detaylandırdığı bir ileti dizisi aracılığıyla duyurdu.

Jack Dorsey’in Square’inin üçüncü çeyrekte 153.000’den fazla BTC sattığını, kripto varlığının tüm madencilerinin emeklerinin ödülü olarak yalnızca 81.000 BTC alabildiklerini belirtti. Bu, perakende alıcılara satış yapmakla ilgilenen diğer endüstri oyuncularını dikkate almaz. Örneğin PayPal, kripto para birimleri için destek sağlayacağını duyurdu. Finans kuruluşunun, Bitcoin satışı söz konusu olduğunda Square’i rahat bir şekilde aşması beklenebilir. Bu, büyük olasılıkla, endüstride bir Bitcoin tedarik krizi yaratacaktır.

Grayscale’in Bitcoin Trust’ta 7 milyar doların üzerinde olduğunu unutmamak gerekir. Ayrıca Grayscale’in elde tuttuğu Bitcoin’ler şu anda tüm kripto varlıklarının %84’ünü oluşturuyor.

Bu Kurumlar Bitcoin Arz Krizine Nasıl Neden Olabilir?

Şu anda olduğu gibi, bu kurumlar daha fazla Bitcoin tutma girişimlerinde herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu hızda devam ederse, Bitcoin arzında nihai bir krize yol açabilir. Charles analizinde bu kurumların Bitcoin’i kıtlığa zorlayacağı sonucuna vardı. Bu kıtlığın Bitcoin’in satış için dolaşımda olmamasına yol açabileceğine inanıyor.

Bitcoin Treasuries’a göre, kurumsal aktörler şu anda dünyadaki toplam Bitcoin arzının %3.86’sını elinde tutuyor.

Bitcoin Treasuries’a, kurumsal kurumların kripto pazarında nasıl davrandığını izlemeyi amaçlayan bir projedir. Proje Rodolfo Novak tarafından oluşturuldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner