Yükleniyor...

Analistten Bitcoin (BTC) tahmini: 60.000 dolara ulaşabilir!

Popüler analist, Bitcoin'in kısa bir zaman içinde ani bir yükseliş gerçekleştireceğini iddia etti.

Analistten Bitcoin (BTC) tahmini 60.000 dolara ulaşabilir!

Popüler analist, Bitcoin’in kısa bir zaman içinde ani bir yükseliş gerçekleştireceğini iddia etti.

Kripto analisti DonAlt, YouTube üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin’in haftalık grafikte direnç seviyesini kırmaya yakın olduğunu ve bunun gerçekleşmesi halinde yüzde 32’den fazla yükseliş kaydedeceğini söyledi. Ek olarak kırılmanın başarısız olması halinde de 40.000 doların altına düşebileceği konusunda da uyardı.

“Eğer haftalık zaman dilimindeki [43.622 dolar] seviyesinden çıkarsa güvenebilirsiniz. Bu gerçekleştiği takdirde düşüş eğilimine girmesi için iyi bir neden göremiyorum.
Başarısız olduğu takdirde, bu muhtemelen büyük bir başarısızlık olacak. Eğer Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin ardından yaşadığı başarısızlık gibi olursa 30.000 doların ortalarına gerileyebilir.
Büyük bir patlama yaşaması halinde direnç daha da yükselecek ve bir sonraki direnç 60.000 dolara yakın olacak. Bu oldukça heyecan verici bir şey olur.”

Analist, Bitcoin’in aşağı yönlü hareket etmesi halinde aylık grafikte 35.000 dolar seviyesinin altına düşme ihtimalinin çok düşük olduğunu kaydetti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 47.277 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner