Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 10 Şubat 2024

Bitcoin'in (BTC) yüzde 10 yükseliş yaşadığı haftanın ardından hangi altcoin'ler hafta sonuna hareketli girdi?

10 şubat 2024 kripto piyasası

Bitcoin’in (BTC) yüzde 10 yükseliş yaşadığı haftanın ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli girdi?

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta bahar havası yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftaya sakin bir başlangıç yapsa da haftanın ortasında sert bir yükselişe imza attı. 7 Şubat tarihinde yükselişe geçen BTC, kısa sürede 42 bin 800 dolar seviyesinden 47 bin 250 dolara kadar yükseliş yaşadı. BTC’nin yüzde 10’luk yükselişi altcoin’lere can suyu oldu.

BTC’deki yükseliş, birçok altcoin’in direnç noktalarını kırmasına yardımcı oldu. Özellikle majör coin’lerde sert yükselişler görüldü. 6 Şubat tarihinde kripto para borsalarında listelenen Dymension (DYM), haftaya damga vuran isim oldu. DYM, listelendikten sonra ortalama 4,8 dolar seviyesinde işlem gördü. Büyük bir ilgi gören DYM, 7,5 doların üzerine çıkmayı başardı.

Tüm bu piyasa süreçlerinin ardından, hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli bir başlangıç yaptı?

hafta sonu yükseliş ve düşüş

Günün yükselen kripto paraları

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 21,42 artış gösteren Bonk (BONK) zirveye oturdu. Yüzde 14,45’lik artışla Pendle (PENDLE) ikinci sırada, yüzde 13,11’lik artışla Immutable (IMX) üçüncü sırada, yüzde 12,75’lik artışla Sui (SUI) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 10,02’lik artışla Helium (HNT) beşinci sırada yer aldı.

yükselen kripto paralar 10 şubat 2024

Günün düşen kripto paraları

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Pyth Network (PYTH) yer aldı. PYTH, son 24 saatte yüzde 4,69 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Dymension (DYM) geldi. DYM son 24 saatte yüzde 4,52 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan BitTorrent (BTT) yüzde 3,83 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan Stacks (STX) yüzde 3,75 ve eCash (XEC) de yüzde 2,89’a yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

düşen kripto paralar 10 şubat 2024

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner