Yükleniyor...

Anchorage, Amerika’nın En Eski Bankalarından Biriyle ETH Destekli Krediler Veriyor

Anchorage Digital, yaklaşık 200 yıllık bir ABD bankası olan BankProv ile yeni bir ortaklık yoluyla ETH destekli krediler sağlıyor.

bkpv


Anchorage Digital, yaklaşık 200 yıllık bir ABD bankası olan BankProv ile yeni bir ortaklık yoluyla ETH destekli krediler sağlıyor. Ortaklık, özellikle firmalarla çalışan kurumlar için. Anchorage CEO’su Diogo Monica, kripto para ile borç verme alanının Bitcoin’e ek olarak çok çeşitli varlıkları desteklemeye doğru hızlanabileceğini söyledi.

Dijital varlık bankası Anchorage, borçlanma ve borç verme araçlarını geliştiriyor ve yeni Ethereum destekli kredilerini kurumsal büyümeye giden yol olarak görüyor.

Firma, 1828’de kurulan (o zamanlar The Provident Bank olarak bilinen) BankProv ile ortaklaşa en son kredi ürününü piyasaya sürdü. Anchorage, BankProv ABD doları cinsinden ve ETH tarafından desteklenen kredi limitlerini genişletirken, ETH’yi teminat olarak tutmaya devam edecek.

Borç verme ürününün yapısı yeni değil. Anchorage, Silvergate dijital varlık bankası ile ortaklaşa BTC destekli krediler sunuyor. Bu ortaklık aynı şekilde işliyor: Anchorage teminat yönetimini yaparken Silvergate kredi limitini ABD doları cinsinden genişletiyor. Anchorage CEO’su Diogo Monica’ya göre, ETH ile teminat vermek yeni kapılar açıyor ve BankProv ile ortaklık farklı bir müşteri tabanını hedefliyor. Bu yılın başlarında The Block ile yaptığı röportajda Monica, borçlanma ve borç vermenin Anchorage’ın en hızlı büyüyen iş kolu olduğunu ve diğer bankalarla ortaklıklarla genişlemeyi planladığını söyledi.

Borç verme ürününün yapısı yeni değil – Anchorage, Silvergate dijital varlık bankası ile ortaklaşa BTC destekli krediler sunuyor. Bu ortaklık aynı şekilde işliyor: Anchorage teminat yönetimini yaparken Silvergate kredi limitini ABD doları cinsinden genişletiyor.

Ancak Anchorage CEO’su Diogo Monica’ya göre, ETH’de teminat vermek yeni kapılar açıyor ve BankProv ile ortaklık farklı bir müşteri tabanı hedefliyor. Bu yılın başlarında The Block ile yaptığı röportajda Monica, borçlanma ve borç vermenin Anchorage’ın en hızlı büyüyen iş kolu olduğunu ve diğer bankalarla ortaklıklarla genişlemeyi planladığını söyledi. BankProv ile işbirliği planlanan genişlemelerden biridir ve özellikle kurumsal müşterileri hedefleyecektir.

Alanın Kurumsallaşmasının Devam Ettiğini Gösteriyor

Kurumlar Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar, ancak ETH ve merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini benimseme konusunda daha yavaşlar. Monica’ya göre, ABD’de ETH destekli krediler sunan en eski 10. banka, alanın kurumsallaşmasının devam ettiğinin güçlü bir göstergesi. Monica, şu ifadeleri kullandı:

“Silvergate’in ağırlıklı kripto para müşterileri var. BankProv’un ise daha geniş bir geleneksel müşteri grubu var. Dolayısıyla bunu kriptonun ana akım haline gelmesinde bir başka adım olarak da görebilirsiniz.”

Monica, Bitcoin’in hakimiyeti azaldıkça, kurumların her türlü teminatla kredi sunma ihtiyacı hissedeceklerini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner