Yükleniyor...

Anchorage Kurucu Ortağı: Kurumların, NFT’lere ve Kripto Varlıklara İlgisi Artıyor

Kripto para birimi ürünleri için holding, yatırım ve altyapı ile ilgilenen dijital varlık platformu ve altyapı sağlayıcısı olan Anchorage Digital’in kurucu ortağı Diogo Mónica, kurumların NFT'lerle birlikte kripto varlıklar hakkında giderek daha fazla soru sorduğunu söyledi.

Anchorage Kurucu Ortagi diogo monica NFT Kripto

Kripto para birimi ürünleri için holding, yatırım ve altyapı ile ilgilenen dijital varlık platformu ve altyapı sağlayıcısı olan Anchorage Digital’in kurucu ortağı Diogo Mónica, kurumların NFT’lerle birlikte kripto varlıklar hakkında giderek daha fazla soru sorduğunu söyledi.

Mónica’ya göre, birçok kurum NFT’ler de dahil olmak üzere yatırım yapmak için gelişmekte olan dijital varlık alanlarına yönelmeye başladı.

Anchorage Digital’in, bu yıl finansman işine büyük yatırım yapacağını belirten Mónica, şirketin daha fazla kripto varlığı desteklemek için çalıştığını söyledi.

Şirketin müşterileri arasında devlet varlık fonları, devlet kurumları, kripto fonları, madenciler, bankalar, varlık yöneticileri ve şirketler yer alıyor.

Mónica, Anchorage’ın üç yıl önce kurumsal yatırımcılarla yaptığı konuşmaların yaklaşık %90’ının kriptonun ne olduğunu açıklamakla ilgili olduğunu ve bu alanın Bitcoin’in ötesine geçtiğini, müşterilerine kripto paralara yatırım yapmanın potansiyel faydalarını paylaştığını aktardı. Ancak bu tür tartışmaların bugün yapılan görüşmelerin yaklaşık %30’unu oluşturduğunu kaydetti. 

Mónica, kurumların kripto paralar hakkında bazı şüpheci yaklaşımları olduğunu ancak bu noktadaki yaklaşımların azınlıkta olduğunu da sözlerine ekledi.

Anchorage, Alternatif Yatırım Yönetimi Derneği’ne (AIMA) Katıldı

Anchorage kripto NFT 1

Anchorage, Salı günü yaptığı açıklamada, Alternatif Yatırım Yönetimi Derneği’ne (AIMA) üye olduğunu duyurdu. AIMA’nın bu ayın sonunda yayınlanacak olan ilk Dijital Varlık Saklama Raporuna katkıda bulunacak.

Monica konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu;

“AIMA’da kriptonun temsil edilmesi son derece önemlidir. Gelen kurumlarla ilgili ileriye doğru atılan bir adım daha, ancak bunun gibi duyurulardan kurumların zaten burada olduğu açıkça görülüyor.”

Geçen yıl bir AIMA araştırması, yönetim altındaki 180 milyar dolarlık varlığı temsil eden geleneksel hedge fonlarının %47’sinin zaten yatırım yaptığını veya kriptoya daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünü ortaya çıkardı.

AIMA CEO’su Jack Inglis yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Anchorage, dünyanın en büyük ve en ünlü kurumsal müşterilerinden bazılarını temsil ederek onları AIMA için bir uyum haline getiriyor.”

Anchorage’ın 2022 Hedefleri

Mónica, Anchorage’ın bu yıl finansman işine büyük yatırım yapacağını ve Asya’ya genişlemeye çalışacağını söyledi.

Anchorage Financing, müşterilerin kripto kredileri veya dolar cinsinden kredi limitleri için teminat olarak dijital varlıkları kullanmalarına olanak tanır. Anchorage kurucu ortağı, kriptoyu ödünç veren kurumların %7 ile %9 arasında getiri elde edebileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner