Yükleniyor...

Andreessen Horowitz, Web 3.0 Düzenlemeleri Hakkında Hükümetlere İpuçları Verdi

Kripto alanında etkili bir risk sermayesi şirketi olan Andreessen Horowitz, hükümetlere Web 3.

andreessen horowitz web 3 0 duzenlemeleri hakkinda hukumetlere ipuclari verdi

Kripto alanında etkili bir risk sermayesi şirketi olan Andreessen Horowitz, hükümetlere Web 3.0 alanının nasıl düzenlenmesi gerektiği hakkında ipuçları verdi. 

a16z veya bilinen adıyla Andreessen Horowitz “Daha İyi Bir İnternet Nasıl İnşa Edilir: Web3’ün Geleceğini Şekillendiren Dünya Liderleri için 10 İlkebaşlıklı bir belge yayımladı. Şirket bu belgede hükümetleri, işletmeleri ve sivil toplum gruplarını içeren çok paydaşlı bir düzenleme yaklaşımını savunuyor. Ayrıca, stablecoinlerin de iyi bir şekilde düzenlenerek finansal sistemi iyileştirmek için çalışmaya koyulmasını öneriyor. Raporda konu hakkında şu ifadeler yer aldı:

“Merkeziyetsiz finansal teknolojiler zaten her gün yüz milyarlarca işlem hacmini idare ediyor ve anlık, küresel, 7/24 finansal raylar için bir yol olduğuna dair güçlü kanıtlar sağlıyor. Stablecoin’ler, bu finansal yeniliğin üzerinde gerçekleştiği temel bir yapı taşıdır.”

Andreessen ayrıca daha şeffaf vergi kodları ve Web 3.0 teknolojilerinin çeşitliliğini tanıyan “hedefli” düzenleyici rejimler konusunda ülkeler arası işbirliğini tavsiye ediyor. Şirket, tüm dijital varlıklara aynı şekilde muamele etmenin, hisse senetleri, gayrimenkul, arabalar, sanat eserleri, saatler ve ticaret kartlar için tek bir yasal rejime sahip olmaya benzer olduğunu savunuyor. 

Bu belge, kripto alanının önde gelen oyuncuları tarafından ABD’deki düzenlemelere yönelik atılan son adımı temsil ediyor. Daha önce, Binance ve FTX gibi önde gelen kripto varlık alım satım platformları da kripto varlıkların nasıl düzenlenmesi gerektiği ile ilgili düşüncelerini dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner