Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Anket: Merkez Bankaları Kendi Kripto Paralarını Çıkarmalı mı?

Anket: Merkez Bankaları Kendi Kripto Paralarını Çıkarmalı mı?

ABONE OL:google-news
StormGain

Son zamanların popüler konularından biri olan “merkez bankalarının ve devletlerin kendilerine ait kripto para birimleri olması” konusu hakkında ne düşündüklerini, Coinkolik olarak Twitter üzerinden yaptığımız anket ile takipçilerimize sorduk.

790 kullanıcının oy verdiği ankette; katılımcıların %53,2’si “evet”, %38’i ise “hayır” olarak oy kullandı. Katılımcıların %8,8’i ise bu konuda kararsız.

Anketimizin sonucundan da anlaşılacağı üzere hesabımızı ve kripto paraları yakından takip edenlerin büyük bir kısmı, devletlerin de kripto paralar konusunda hamle yapmasını istiyor. Kolaylığı ve hızı açısından büyük yenilikler sunan kripto paraların, bugün kullandığımız para sisteminin yerine geçip geçemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Devletlere bağlı kripto paraların, resmi para birimlerinin dijital hali olması büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Altına endeksli ya da sabit bir miktarda kripto paranın çıkarılmasının zorluklarını daha önceki haberlerimizde yazmıştık. Geçtiğimiz hafta BTCHaber tarafından Paribu sponsorluğunda yapılan KriptoVeteran yayınında; Erkan Öz bu konu hakkında şunları söylemişti:

“Sıfır maliyet ile para üretiliyor ve bunun üzerinden faiz kazanılıyor. Bunu bırakıp sürekli değer kazanan, faize dayanmayan, sınırlı bir para birimine geçmek çok zor.”

Yine aynı yayında Erkan Öz, başta ABD olmak üzere ülkelerin sınırsız para üretmeyi bırakıp yeni ve sınırlı bir kripto para birimine geçmesinin zorluğundan bahsetmişti.

Temmuz ayının başlarında Japonya Merkez Bankası, teknik bir perspektif ile denetim hedefli bir dijital para birimi için deney yapmaya başlayacağını duyurmuştu. 2020 yılının başlarında ise birçok ülkenin kripto para konularıyla yakından ilgilendiğinin haberleri çıkmıştı. Çin’in de kripto paralar konusunda birçok çalışması olduğunu biliyoruz. Birçok ülke bu konuda düzenlemeler getiriyor. Koronavirüs nedeniyle yarıda kalan birçok çalışma ve düzenlemenin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceği bekleniyor.

Siz de bu anketi ve çıkan sonuçları ilgi çekici bulduysanız, benzer anketlerimize sosyal medya hesaplarımızı takip ederek katılabilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ali Tunç
Ali Tunçhttps://www.coinkolik.com
Ali Tunç, 1999 yılında İstanbul'da doğdu. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Ali, uzun bir süredir sosyal medyada içerik üreticiliği yapıyor. Teknolojiyi, güncel yazılımları ve kripto paraları yakından takip ediyor. Kriptomeda'da Dijital Platform Sorumlusu ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar