Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyatı 250 Doları Zorluyor

Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 243 dolardan işlem görüyordu.

ethereum eth fiyatı 250 doları zorluyor

Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 243 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin 250 dolarlık direnç seviyesini aşmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, son 24 saatteki yükselen temel gelişmeler ve daha da önemlisi ETH boğalarının yeniden canlanmasının, ETH fiyatlarını kritik direnç bölgelerinin üstünde tutması bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre Ethereum 2.0 çok istemcili test ağı, Ağustos 2020’nin başlarında kullanıma sunulacak. Lansman organizatörü Danny Ryan, Discord aracılığıyla şunları söyledi:

“Müşteri ekipleriyle yapılan görüşmelerden sonra, bir sonraki çok istemcili test ağı (min validator sayılarını içeren ana ağ yapılandırması) 4 Ağustos’ta minimum oluşturma süresine sahip olacak. Ayrıca bu ağda Launchpad’i de sergileyeceğiz. Mevduat sözleşmesinin ve yapılandırmanın önümüzdeki birkaç gün içinde halka açılmasını bekliyorum.”

Bu, Proof-of-Stake’in temeli olan Beacon Zinciri ana ağının başlatılmasının yolunu açacak.

ETH Değerinde Eth2 Güvenlik Çapaları

Madencilikten geçerliliğe doğru uzaklaşan yükseltme, ETH fiyatını protokolün güvenliğinin merkezine yerleştiriyor. Bu düzenlemede, ağı güvence altına almak için bilgisayar güçlerini ayıran madenciler dışında, dolaşan ETH’nin değeri de güvenliğini belirler.

Özellikle, yeni Ethereum Proke-of-Stake (PoS) sisteminde güvenlik üzerinde canlılık (yüksek güvenilirlik) tercihi olacaktır.

Ethereum Fiyat Analizi

Bugüne kadar, Ethereum fiyatı dolar karşısında yükseldi, ancak Bitcoin’e karşı nispeten istikrarlı devam ediyor.

ETH fiyatında ana destekten yani 230 dolardan sıçrayan keskin canlanması dikkat çekici. Genel olarak, ETH fiyatı yükseliyor ve önünde 250 dolarlık direnç seviyesi bulunuyor. 20 günlük hareketli ortalama aynı zamanda anlık esnek direnç seviyesi.

ethereum eth

Teknik olarak, şamdan düzenlemesi alıcılara işaret eder. ETH fiyatı hala 6-8 Temmuz 2020 boğa çubukları içinde menzil modunda olduğundan, en az direnç yolu yukarı doğru. Bununla birlikte, bu büyük ölçüde alıcıların 250 dolara nasıl tepki verdiğine bağlı. Bu direnç seviyesinin üzerinde yüksek bir hacim, Ethereum fiyatını Şubat 2020’deki seviyesine kadar yükseltebilir.

Yine de, 21 Temmuz 2020 tarihli tersine çevirme işleminden sonra çift çubuklu yükseliş dönüşüm paterninin varlığı, agresif tüccarlar için erken giriş arayışı fırsatı olabilir. Bu nedenle, 20 günlük hareketli ortalamaya geri dönüş, fırsatlar sunabilir. ETH’de 250 dolar bir hedef olabilir.

Bununla birlikte, ETH fiyatları 230 doların altına düşerse ve ters boğa girişimleri varsa, bu boğa görünümü geçersiz olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner