Yükleniyor...

Bu Anket Sonucuna Göre, Yatırımcıların Çoğu Bitcoin’in (BTC) Yükseleceğine İnanmıyor

Bitcoin geleceği ile ilgili çok fazla iyimserlik var.

Anket Yatırımcıların Çoğu Bitcoin’in BTC Yükseleceğine İnanmıyor scaled

Bitcoin geleceği ile ilgili çok fazla iyimserlik var. Ancak buna rağmen çoğu insan BTC’nin 2021’in sonuna kadar 55.000 dolar seviyesine ulaşacağına inanmıyor. Kripto para analisti ve Stok-Akış modelinin mucidi olan PlanB, insanların Bitcoin fiyatıyla ilgili ne düşündüklerini anlamak için Twitter üzerinden bir anket düzenledi.

Bitcoin (BTC) 2021 Aralıkta Ne Kadar Olacak

Ankete katılım oldukça yoğundu. Katılımcılara “2021 Aralık ayından önce Bitcoin fiyatının ne kadar olmasını bekliyorsunuz?” diye soruldu. Şıklar arasında 288.000 dolar 100.000 dolar ve 55.000 dolar bulunuyordu. Sırasıyla puanlar şu şekilde oluştu: %17.4 %22.9 ve %17.2. En çok puanı alan şık ise bu hedeflerin hiç birinin gerçekleşmeyeceğine dair beklentiyi içeriyordu. Bu seviyelerin altında Bitcoin’in kalacağını düşünenlerin oranı %42,5 oldu.

Fiyatların her biri, öngörülen kıtlığı göz önünde bulundurarak Bitcoin fiyatını değerlendirmek için kullanılan Stok- Akış (S2F) modeline göre öngörülmektedir.

Katılımcılar S2F’ye İnanmıyor

S2F modeli, bir kaynağın ne kadar değerli olacağını ölçmenin basit bir yoludur. Stok-akış oranı, kaynağın dolaşımdaki miktarının, yılda ne kadarının dolaşım içine girdiğine bölünmesiyle elde edilir.

Model, Bitcoin’i altın gibi kıt kaynaklarla karşılaştırıyor ve çıkarılan Bitcoin sayısının her 4 yılda bir yarıya indirilmesini göz önüne alarak hesaplama yapıyor.

Bununla birlikte, bu anketin sonucu, katılımcıların çoğunun (%42.5) S2F’ye inanmadığını veya Bitcoin’in bazı insanların söylediği gibi nasıl çalıştığını anlamadığını açıkça göstermektedir. S2F’nin yanı sıra, Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin etmek için başka modeller de kullanıldı ve hepsi Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda daha değerli olacağına işaret ediyor.

Bitcoin’in 2021’de 55.000 doların altında kalıp kalamayacağını söylemek için henüz çok erken olabilir, ancak ilginç olan, o zamana kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılıp ulaşılamayacağını bilmek. Bazı analistler ise 2020 sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılabileceğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner