Yükleniyor...

Antalya’da Kripto Para Dolandırıcısı Paraları Alıp Ortadan Kayboldu

Antalya'nın Kepez ilçesinde, iddiaya göre kripto para piyasasından aylık %20 kar vaadi ile ağabeyinin arkadaşlarından yaklaşık 1 milyon TL para toplayan O.

kripto para

Antalya’nın Kepez ilçesinde, iddiaya göre kripto para piyasasından aylık %20 kar vaadi ile ağabeyinin arkadaşlarından yaklaşık 1 milyon TL para toplayan O.G.A., kripto para topladığı kişilere ilk ay %20 kar verip, ortadan kayboldu.

Yaşanan olayla servetini kaptıran bir kişinin eşi ise açtığı davayla eşinden boşandı.  Yaşananların ardından yuvasının yıkıldığını söyleyen adam, kaçan kişinin 2 ay geçmesine rağmen bulunamadığını ve yerini ihbar edene 10 bin TL ödül vereceklerini aktardı.

kripto para dolandiriciligi

Kaçak kişinin kendisine ait iki telefon hattının ise gelen aramalara kapalı olduğu, ancak mesaj uygulamalarında mesajların ulaştığı iddia edildi. Ayrıca şahsın Whatsapp konuşmalarında mağdurlara şu sözleri iletmesi dikkat çekti;

“Abi ben sana bir şey diyeyim mi? Biz senle grafik konuşuyoruz. Şu an anlatmama dahi gerek yok tam zamanı. Biz kaç gündür sana diyoruz. Aha geldi. Burada yakalanan yakalandı. Arabanı da bekletme derim.”

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek şikayetçi olan Ali Can, Hacı Osman Kızıkoğlu, Yalçın Marangoz ve Hakan Toktay isimli mağdurlar, Zanlıya yaklaşık 500 bin TL kaptırdı. Yapılan inceleme sonucunda zanlı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

“Elimdeki tüm servetimi verdim, işin sonunda eşim benden boşandı”

Kaçan kişiye adeta servetini kaptırdığını söyleyen Hacı Osman Kızıkoğlu, para kazanmak için Bitcoin alıp satmak istediklerini, emekli bir polis arkadaşının bu işi kardeşinin iyi yaptığını belirtmesi üzerine kardeşi ile tanıştırdığını, kardeşinin altcoinlerde iyi olduğunu söyleyerek şöyle anlattı;

“Ben parça parça ayda yüzde 20 kar vaadi ile para verdim. Bana ilk verdiğim paralarda yüzde 20 para ödedi. Ondan sonra ben kredi çektim, arabalarım vardı, onları sattım verdim. Emniyete giderek suç duyurusunda bulundum. Birkaç arkadaş da dilekçe verdi. 55 gün olmasına rağmen yakalanamadı. Emniyet güçlerimizden bir an önce yakalamasını ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.”

Dolandırıcının Türkiye’de olduğunu bildiklerini belirten mağdur Kızıkoğlu yaşadıklarını şöyle ifade etti;

“Bu olaydan sonra eşimin ve çocuklarımın psikolojileri bozuldu. 28 yıllık eşim ayrılma kararı aldı. Mahkemede boşandık. Bu işin sonucunda yuvam da dağıldı. Parça parça 360 bin TL tutarında para verdim. Bankadan kredi çektim. Gözümüze bir perde indi, ne dediyse yaptık. Bizi mağdur eden kişiyi ihbar eden kim olursa olsun paramızı aldığımızda kendisine 10 bin TL ödül vereceğiz.”

Bir başka mağdur Ali Can ise zanlının 5 kişiden 1 milyon TL topladığını, 115 bin TL verdiğini, mağdur olan başka arkadaşlarının da olduğunu söyleyerek, şunları ekledi;

“Bu kişinin rahat şekilde gezmesi ve dolaşmasını anlamıyorum. Bir an önce yakalanarak gerekli cezalarını çeksin.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner