Yükleniyor...

Anthony Pompliano: “Bitcoin’den Daha İyi Bir Şey Yok”

Cuma günü, Bitcoin'in (BTC) nihayet üç hafta sonra ilk kez 11.

hic birsey bitcoinden daha degil

Cuma günü, Bitcoin’in (BTC) nihayet üç hafta sonra ilk kez 11.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bu yükselişin arkasında yatan temel sebep ise, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme devi Square’in 50 milyon dolarlık BTC satın alması oldu. Haberin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra 11.000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, yazım itibari ile 11.350 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviyeye gelmeden önce lider kripto para 11.400 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve açık sözlülüğü ile bilinen Bitcoin boğası Anthony “Pomp” Pompliano, Twitter üzerinden Bitcoin’e henüz yatırım yapmamış şirketlere seslendi, Pompliano, risklere göre en iyi getiriyi sahip olduğu için başka hiçbir varlığın Bitcoin’den daha iyi olamayacağını belirtti.

Bitcoin Herkese Kral Olduğunu Hatırlatıyor

Bitcoin, uzun bir zaman boyunca 10.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde sıkışıp kalmıştı. FBI’nın BitMEX kripto para borsasına yönelttiği suçlamalar ve üst düzey yöneticilerin gözaltına alınması ile birlikte, lider kripto para sert düşüşler yaşadı. Ancak bu düşüşlerin hemen arkasından toplarlanan BTC ile birlikte, BitMEX’in üst düzey yöneticileri bulundukları pozisyonlardan istifa etti.

BitMEX ile alakalı haberlerin etkisini çabuk atlatan Bitcoin, 11.000 dolar seviyesindeki önemli engeli aştı. Analistlere göre lider kripto para kısa süre içerisinde 12.000 dolar seviyesine yükselecek. Yükselişi tetikleyen olasılık, Square’in BTC satın almasıydı. Bu ralli hakkında da yorum yapan Pompliaono, Bitcoin’in uyandığını ve herkese kimin kral olduğunu hatırlatacağını belirtti.

Pomp: “Bitcoin’den Daha İyi Bir Şey Yok”

Birkaç saat önce Twitter’dan açıklama yapan Pompliano, bilançolarına henüz Bitcoin koymamış işletmelerin, görevlerini ihlal ettiğini iddia etti. Bitcoin boğası ayrıca, bu tür kurumların birincil işlerinin en iyi riske göre ayarlanmış getirilere sahip varlıkları bulmak olduğunu ve Bitcoin’in bu tanıma tam anlamıyla uyduğunu söyledi.

Pomp’a göre, kurumsal yatırımcılar şu anda kurumsal bilançolarında en az 513.542 BTC tutuyor. Farklı analistler tarafından da doğrulanan bu iddia ile kısa zaman içerisinde Square’in yolunu izlemek isteyen çok daha fazla şirket, Bitcoin’in gücünün farkına varacak ve yatırımlarını bu yönde yapacaklardır.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner