Yükleniyor...

Anthony Pompliano: Kripto Paralar İnsanlar için Tasarlanmadı

Önde gelen kripto para yatırım ve danışmanlık firması olan Morgan Creek Digital Assets'in kurucu ortağı Anthony Pompliano ilginç bir iddiada bulundu.

Kripto Paralar Makineler için Tasarlandı

Önde gelen kripto para yatırım ve danışmanlık firması olan Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ilginç bir iddiada bulundu. Pompliano, Twitter hesabından kripto paraların insanlar için tasarlanmadığını savundu.

Makineler için İnşa Ediliyorlar

Eski bir ABD Ordusu mensubu olan Pompliano, Twitter’dan takipçilerine “İnsanların kripto para anakartlarını anlaması zor, çünkü bu varlıklar bizim için değil. Makineler için inşa ediliyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Pompliano’nun iddiasına cevap verdi. Zhao, “Buna katılmıyorum. İnsanlar kripto paraları eşit derecede iyi kullanabilirler. Birçoğunun kripto paraları anlamasının bu kadar zor olmasının nedeni okulların bize paranın gerçekte ne olduğunu öğretmemesidir.” cevabını verdi.

Yapay zekanın (AI), makine öğrenmenin ve birçok rutin çalışma prosedürünü otomatikleştirecek diğer süreçlerin büyümesi ve artmasıyla el emeğinin artık gerekli olmayacağına dair endişelerini dile getiren birçok insan var. Bu iddiayı destekleyenler yazı yazmanın (habercilik), yazılım programları için kod yazmanın, büro işlerinin ve diğer çeşitli görevlerin insanlardan makinelere yani robotlara geçeceğini savunuyor.

Bazı analistler, gelecekte rutin işlerin çoğunun robotlar veya makineler tarafından yapılacak olmasından dolayı birçok insanın işsiz kalacağını öne sürüyor. Bununla birlikte, teknolojik gelişmelere bağlı olarak insanların daha az çalışacaklarını (haftada dört saat civarında) ve daha iyi kalitede yaşayacaklarını savunanlar da var.

İşimizi devralan makineler hakkındaki endişelere ek olarak, görüşünü reddeden ve dünyadaki eğitim sistemini eleştiren Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao’ya Pompliano bir cevap verdi. Pompliano, “Bunu okullarda öğretmediğimizi kabul ediyoruz, ama yapmalıyız. İnsanlar, makineler için araştırma ve geliştirme (AR-GE) departmanıdır. Otomasyon insanların işlerini daha iyi, daha hızlı, daha verimli veya daha tutarlı bir şekilde yapmaya çalışmalarının bir sonucudur.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner