Yükleniyor...

Ayılar Yapacağını Yaptı! Bitcoin Fiyatı Yeniden Düştü

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23 Şubat'ta yükselişe geçmiş ve son iki ayın en yüksek fiyatını görmüştü.

Bitcoin Fiyatı 2

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23 Şubat’ta yükselişe geçmiş ve son iki ayın en yüksek fiyatını görmüştü. 4.200 dolara kadar yükselenen Bitcoin fiyatı bugün, 24 Şubat akşam saatleri itibariyle yeniden düşüşe geçti ve 4.200 doların altına indi. Bitcoin fiyatındaki volatilite akıllara yeniden ayıları getirdi.

Boğa Piyasası Beklentisi

Uzun zamandır ayı piyasasının etkisinde olan kripto para piyasası son günlerde daha hareketli günler geçiriyor. Özellikle Bitcoin için yükselen bir haftalık fiyat grafiği dikkat çekiyor. Bu hareketliliğin ayı piyasasından boğa piyasasına geçiş olduğu düşünülüyordu, ancak bu son düşüş ile henüz boğa piyasası için hazır olunmadığı ortaya çıkmış oldu.

23 Şubat’ta 4.000 doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin fiyatı, kripto para piyasasını olumlu yönde etkiledi. Onlarca altcoin yeşile büründü. Bu yükseliş trendi kripto para topluluğunu heyecanlandırsa da yeniden başlayan düşüş trendi insanları üzdü.

4.200 dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatı son iki ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı, ancak CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin fiyatı şu sıralar 3.805 dolardan işlem görüyor. Yeniden 4.000 doların altına düşen Bitcoin fiyatı bekleneni verememiş, boğa piyasası beklentilerini yerle bir etmiş oldu.

Bitcoin’deki düşüş diğer altcoin’leride olumsuz yönde etkiledi. Ethereum (ETH), Ripple (XRP), EOS (EOS) gibi dev kripto para birimleri yüzde 6 ila yüzde 12 arasında büyük değer kayıpları yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner