Yükleniyor...

Ethereum Kurucu Ortağı Hangi Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, hangi kripto paralara yatırım yaptığını açıkladı.

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, hangi kripto paralara yatırım yaptığını açıkladı. Buterin, Reddit’teki “Bana İstediğini Sor” (AMA) postunda, Ethereum dışında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Zcash (ZEC), Kyber (KNC), OmiseGo (OMG), Maker (MKR) ve Augur’a (REP) yatırım yaptığını söyledi.

Ethereum Varlığının %10’undan Az

Buterin, Ethereum dışındaki kripto para varlıklarının sahip olduğu Ethereum’un yüzde 10’undan daha az bir değere karşılık geldiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca Buterin, Blockchain araştırma ve geliştirme firması Clearmatics ve gizlilik ve ölçekleme odaklı Blockchain startup’ı Starkware’de önemli ölçüde kurumsal hisse payına sahip olduğunu da açıkladı. Özellikle Starkware, Buterin tarafından açıkça destekleniyor ve zero-knowledge proof gibi önemli kriptografi teknolojileri geliştiriyor.

Ethereum kurucu ortağı tüm bunlarla birlikte finansal olarak ilişkisi bulunmayan Blockchain projeleriyle ilgili bağlarından da bahsetti. Buterin, L4, Plasma Group, EthGlobal ve EDCON gibi projelerin isimlerini verdi. Ayrıca profesyonel kriptografi ve ekonomi çevrelerinden organizasyonlarla da işbirliği içerisinde olduğunu söyleyen Buterin, isim vermekten kaçındı.

Vitalik Buterin, Ethereum ağına 1 Mart’ta uygulanacak olan Constantinople güncellemesiyle ilgili yeni akıllı sözleşme geliştirme özelliğiyle alakalı ETH geliştiricilerinin tartışmasına katıldı. Buterin, topluluk üyelerinden bazılarının güvenlik açısından olumsuzluklara neden olacağı yönündeki görüşleri ele alarak üyelerin içini rahatlattı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x