Yükleniyor...

Dev Bir Banka Daha Kendi Kripto Para Birimini Önümüzdeki Ay Kullanıma Sunuyor

Japonya’nın en büyük finansal hizmet şirketlerinden Mizuho Financial Group'un iştiraki ve ülkenin en büyük finansal hizmet şirketlerinden olan Mizuho Bank, J-Coin adında yeni kripto para birimi projesini hayata geçirmeye hazır olduğunu açıkladı.

Mizuho Bank J Coin ve J Coin Pay

Japonya’nın en büyük finansal hizmet şirketlerinden Mizuho Financial Group’un iştiraki ve ülkenin en büyük finansal hizmet şirketlerinden olan Mizuho Bank, J-Coin adında yeni kripto para birimi projesini hayata geçirmeye hazır olduğunu açıkladı.

J-Coin Ödeme Platformu

J-Coin Pay

2017’de 1.8 trilyon dolar değerinde varlığa sahip olduğu bilinen Mizuho Bank, önümüzdeki ay 60 finans kuruluşuyla işbirliği içinde kullanılacak olan “J-Coin Pay” adlı yeni bir dijital para platformunu başlatacağını da doğruladı. J-Coin, Japon Yen’ine (JPY) 1:1 oranında sabitlenmiş bir stablecoin.

27 Aralık 2018’de Mizuho Financial Group’un (MHFG) Japon perakendecilere nakitsiz ödemeleri teşvik etmek amacıyla Mart 2019’da kendi stablecoin’ini piyasaya sürmeyi planlıyordu.

J-Coin projesi Aralık 2017’de MHFG Başkanı Yasuhiro Sato tarafından duyuruldu. O dönem Nikkei Asian Review ile röportaj yapan Sato, J-Coin hakkında merak edilenleri cevaplamıştı. Sato, J-Coin’in kullanıcılara ve katılımcı tüccarlara sağlayacağı faydalar ile insanlar arasında kabul edileceğini düşündüğünü söylemişti.

Ayrıca J-Coin’i kabul eden Japon perakendecilerin yabancı ziyaretçilerden (özellikle Çin’den gelenler) ödemeleri kabul etmesine izin vermek için J-Coin ve Alipay platformu arasında bir köprü kurmanın önemli olduğu belirtilmişti. Mizuho’nun kullanıcıların J-Coin’i başka tür kripto paralarla dönüştürebilmeleri için uygun bir yol bulmaya çalıştığı belirtiliyor.

Mizuho, satıcılara ödemeler için işlem ücretlerini kredi kartı şirketlerine göre daha düşük tutarak para kazanmayı umuyor. Nikkei’nin Aralık 2017’deki haberinde ayrıca Mizuho’nun kullanıcıların J-Coin’i diğer dijital para birimleri ve elektronik paralarla dönüştürmelerine izin vererek kullanım rahatlığı sunmayı planladığı bilgisi de yer alıyor.

Tüm bunlarla birlikte J-Coin Pay adında bir ödeme platformu geliyor. J-Coin Pay, akıllı telefon tabanlı ödeme hizmeti sağlamak için QR kodlarını kullanacağı gelen bilgiler arasında. Kullanıcılar akıllı telefonları ile ödeme yapabilecekler, para gönderebilecek veya para kabul edebilirken diğer finansal işlemlerini de gerçekleştirebilecekler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner