Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'den Önemli Başarı! Dev Ödeme Sistemi PayPal'ı Geçti

Bitcoin’den Önemli Başarı! Dev Ödeme Sistemi PayPal’ı Geçti

ABONE OL:google-news

Öncü kripto para birimi Bitcoin önemli bir başarıya daha imza attı. Bitcoin, yıllık işlem hacmi ile PayPal’ı gerisinde bıraktı. Kullanım oranları artan ve değer kazandığı kaydedilen PayPal, 2018 yılında yıllık bazda 600 milyar dolara yakın işlem hacmine ulaştı. Buna karşın Bitcoin’in 2018’deki toplam işlem hacmi ise 1 trilyon doları aştı.

2017 yılının sonunda 20.000 dolar gibi rekor düzeye ulaşması Bitcoin‘in 2018 yılının Ocak ve kısmen Şubat ayında işlem hacmi bakımından rekor seviyeleri görmesini sağladı. Bu, Bitcoin’in işlem hacminin 1 trilyon doları aşmasına önemli oranda katkı sağlamış oldu. Geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleştirilen işlem hacmine bakıldığında Bitcoin ve PayPal arasında milyarlarca dolarlık fark olması büyük ses getirti.

1.3 Trilyon Dolarlık İşlem Hacmi

Bitcoin’in 2018 yılı boyuncaki işlem hacmi 1.3 trilyon dolar olarak açıklanmış durumda. 2017’in sonu ile 2018’in başındaki dönemde kripto para piyasasının toplam değeri 800 milyar doları aşmıştı. Bu dönemde yatırımcılar büyük oranda alım ve satım yaparak Bitcoin’in işlem hacmine önemli oranda katkı sağlamış oldular.

PayPal’ın 2018 yılı boyuncaki işlem hacmi ise 573 milyar doları gördü. Bu da Bitcoin’e göre PayPal’ın arasının bir hayli açıldığını gösteriyor. Tüm bunlarla birlikte yatırımcıların kafası ise bir hayli karışık. PayPal gibi dev ödeme sistemine kıyasla oldukça önemli düzeyde işlem hacmini gören Bitcoin’in fiyatının düşmesi konusunu hiçbir yatırımcı anlamadığını ifade ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar