Yükleniyor...
Sponsored

Ethereum Constantinople Güncellemesi Gerçekleşti!

Ethereum için uzun zamandır beklenen Constantinople güncellemesi ağ üzerinde resmen gerçekleşti ve hayata geçti.

Ethereum Constantinople Güncellemesi

Ethereum için uzun zamandır beklenen Constantinople güncellemesi ağ üzerinde resmen gerçekleşti ve hayata geçti.

7280000 Numaralı Blokta Gerçekleşti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2015 yılında piyasaya sürülen ve toplam piyasa değeri bakımından en değerli ikinci kripto para birimi haline gelen Ethereum için Constantinople güncellemesi Türkiye saati ile 22:57’de 7280000 numaralı blokta gerçekleşti.

Ağda yalnızca Constantinople güncellemesi değil, aynı zamanda eş zamanlı olarak St. Petersburg güncellemesi de etkinleştirildi. St. Petersburg güncellemesi, Constantinople güncellemesinde keşfedilen büyük bir güvenlik açığını devre dışı bırakmak için kullanıldı.

Ağ için gerçekleşen iki güncelleme ile Ethereum’da dört farklı iyileştirme önerisi (EIP) resmen faaliyete geçmiş oldu. Ağa getirilen en önemli değişikliklerden biri madencilik ödülünün blok başına 3 ETH’dan 2 ETH’a düşürülmesi oldu. Madenciler için üçte bir oranında düşürülen blok ödülünün Ethereum fiyatını olumlu yönde etkileyeceği üzerinde duruluyor.

Güncelleme sonrası seyri ne olacağı büyük merak konusu olan Ethereum fiyatı ise sabit kaldı. Dev kripto para biriminin fiyatı haber hazırladığımız sırada 136,91 dolardan işlem görüyordu. Ethereum ağı için planlanan bir sonraki güncellemenin isminin “İstanbul” olacağının da altını çizelim.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x