Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Constantinople Güncellemesi Gerçekleşti!

Ethereum Constantinople Güncellemesi Gerçekleşti!

ABONE OL:google-news

Ethereum için uzun zamandır beklenen Constantinople güncellemesi ağ üzerinde resmen gerçekleşti ve hayata geçti.

7280000 Numaralı Blokta Gerçekleşti

2015 yılında piyasaya sürülen ve toplam piyasa değeri bakımından en değerli ikinci kripto para birimi haline gelen Ethereum için Constantinople güncellemesi Türkiye saati ile 22:57’de 7280000 numaralı blokta gerçekleşti.

Ağda yalnızca Constantinople güncellemesi değil, aynı zamanda eş zamanlı olarak St. Petersburg güncellemesi de etkinleştirildi. St. Petersburg güncellemesi, Constantinople güncellemesinde keşfedilen büyük bir güvenlik açığını devre dışı bırakmak için kullanıldı.

Ağ için gerçekleşen iki güncelleme ile Ethereum’da dört farklı iyileştirme önerisi (EIP) resmen faaliyete geçmiş oldu. Ağa getirilen en önemli değişikliklerden biri madencilik ödülünün blok başına 3 ETH’dan 2 ETH’a düşürülmesi oldu. Madenciler için üçte bir oranında düşürülen blok ödülünün Ethereum fiyatını olumlu yönde etkileyeceği üzerinde duruluyor.

Güncelleme sonrası seyri ne olacağı büyük merak konusu olan Ethereum fiyatı ise sabit kaldı. Dev kripto para biriminin fiyatı haber hazırladığımız sırada 136,91 dolardan işlem görüyordu. Ethereum ağı için planlanan bir sonraki güncellemenin isminin “İstanbul” olacağının da altını çizelim.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar