Yükleniyor...

ApeCoin (APE) Neden Arttı? 22 Temmuz 2022

ApeCoin (APE), son 24 saatte yüzde 15'ten fazla değer kazanırken, yerli borsalardaki işlem hacmi 184 milyon TL'yi aştı.

apecoin ape neden artti 22 temmuz 2022

ApeCoin (APE), son 24 saatte yüzde 15’ten fazla değer kazanırken, yerli borsalardaki işlem hacmi 184 milyon TL’yi aştı. Geçen mayısta tanıştığımız ApeCoin (APE) neden arttı sorusunun yanıtı da aslında Otherside metaverse’ünde gizli diyebiliriz.

ApeCoin (APE) Neden Arttı?

APE, ApeCoin DAO tarafından yılın başlarında piyasaya çıktı. APE’in değeri, son 7 günde yüzde 45’e yakın arttı. Bu yükselişin arkasında Otherside metaverse’ünün açılması yer alıyor. Bored Ape Yacht Club, ilk etapta metaverse’ü 4.300 ‘Voyagers’a açtı. Metaverse’ün açıldığı kullanıcılar, Otherdeeds NFT’lerinin sahipleri oldu. Bu NFT’ler, aslında Otherside’daki dijital arazi parsellerinde tapu görevi görüyor.

APE, haberin yazımı itibariyle, 6.75 dolardan işlem görüyor. Yerli borsalarda, Paribu ve BtcTurk’te işlem görüyor. APE’in bu borsalardaki yükselişi ise son 24 saatte, sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 16.73.

APE, Paribu’da 121,19 TL’den işlem görüyor. Diğer yandan BtcTurk’te 120,80 TL’den alıcı buluyor.

Otherside Metaverse’ü Nedir?

Otherside, Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları imzalı bir metaverse oyun platformu. İlk olarak cumartesi günü, belirli sayıda kullanıcıya açılan platform2da arazi parselleri, Otherdeeds NFT’leri ile tapulandırılıyor. Bu yılın mayıs ayında tanıştığımız Otherdeeds NFT’leri için gas ücreti olarak 157 miluon dolardan fazla ETH yakılmıştı. Bu da aslında kısa süreliğine Ethereum’un gas ücretlerinde yükselişe neden oldu.

Yuga Labs’e göre, “İlk Gezi” için seçilen 4300 oyuncunun tamamı, kısa süre önce Otherside’ın merkezindeki “Biyojenik Bataklık”a yapılan dijital gezintiye çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner