Yükleniyor...
Sponsored

APE Coin Nedir? ApeCoin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda APE coin nedir, kripto para birimi ApeCoin nedir, ApeCoin (APE) coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

ApeCoin

Bu yazımızda APE coin nedir, kripto para birimi ApeCoin nedir, ApeCoin (APE) coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. APE coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

APE, toplam 1 milyar token arzına sahip bir ERC-20 tokenidir. Topluluk tarafından kontrol edilir ve inşa edilir. ApeCoin DAO, tüm APE sahiplerinin token ile ilgili yönetişim kararlarında oy kullanmasına izin veren merkezi olmayan bir organizasyondur.

ApeCoin (APE) Nedir?

ApeCoin (APE), APE ekosisteminin merkezi olmayan topluluk yapısını güçlendiren yerel yönetim tokenidir. APE ekosistemi, Ethereum blok zincirindeki en popüler NFT koleksiyonlarından ikisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) topluluğunu içerir.

ApeCoin, web3’ün ön saflarında yer alan merkezsiz bir topluluk binasını güçlendirmek ve teşvik etmek için APE ekosisteminde kullanılan bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program belirtecidir.

ApeCoin sahipleri, ApeCoin DAO’yu kontrol eden merkeziz yönetişim çerçevesi aracılığıyla kendilerini yönetir ve ApeCoin DAO Ekosistem Fonunun nasıl kullanılması gerektiğine oy verir. APE Vakfı, ApeCoin sahipleri tarafından üzerinde anlaşmaya varılan teklifleri yönetir.

ApeCoin’in Kurucuları Kimdir?

ApeCoin, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club projesinden ilham alan merkezi olmayan bir projedir. ApeCoin, APE Vakfı tarafından desteklenen gelişen APE Ekosisteminde kullanılmak üzere kuruldu. ApeCoin DAO, ApeCoin sahiplerinin açık ve izinsiz yönetişim süreçleri aracılığıyla işbirliği yapmaları için bir altyapı sağlayarak, APE Ekosistemini adil ve kapsayıcı bir şekilde oluşturmayı ve sürdürmeyi amaçlar.

APE Vakfı (“Kurul”) bünyesindeki bir idari konsey, ApeCoin DAO üyelerinin kararlarını yürütecektir. Kurul, topluluğun fikirlerinin gerçeğe dönüşmesi için ihtiyaç duydukları desteğe sahip olmasını sağlayan günlük yönetim, defter tutma, proje yönetimi ve diğer görevlerden sorumludur. ApeCoin DAO üyeleri, kurul üyelerine oy verir.

ApeCoin

ApeCoin’i Benzersiz Kılan Nedir?

ApeCoin, APE Ekosisteminin yönetim tokenidir ve token sahiplerinin ApeCoin DAO’ya katılmasına izin verir ve katılımcılarına merkezi aracılar olmadan kullanılabilecek ortak ve açık bir para birimi verir. Tüm ApeCoin’in %62’si, ApeCoin DAO üyeleri tarafından oylanan topluluk odaklı girişimleri destekleyecek olan Ekosistem Fonuna tahsis edildi.

ApeCoin ayrıca özel oyunlar ve hizmetler gibi Ekosistemin başka türlü kullanılamayan belirli bölümlerine erişim sağlar. Üçüncü taraf geliştiriciler için ApeCoin, ApeCoin’i hizmetlere, oyunlara ve diğer projelere dahil ederek ekosisteme katılmak için bir araçtır.

APE Vakfı, Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları Yuga Labs tarafından 1’de 1 NFT ile ödüllendirildi. Yuga Labs, bu NFT’ye ve onun altında yatan sanat eserine ilişkin tüm hakları ve ayrıcalıkları APE Vakfı’na devretti. ApeCoin DAO üyeleri bu fikri mülkiyetin nasıl kullanılacağına karar verebilir.

Dolaşımda Kaç ApeCoin Var?

ApeCoin’in toplam arzı, tümü aynı anda basılan 1 milyar tokende kalıcı olarak sabitlenmiştir.

Lansman günü, 17 Mart 2022, %30.25 dolaşımda olacak. Bu yüzde, 48 aylık bir süre boyunca düzenli aralıklarla lansman gününün ardından sürekli olarak artacaktır.

Dolaşımdaki ApeCoin miktarı, hem yukarıda belirtilen takvim hem de sayısız piyasa faktörü nedeniyle sürekli değişecek dinamik bir sayıdır.

ApeCoin Ağı Nasıl Güvenlidir?

ApeCoin, Ethereum blok zincirinde başlatılan bir ERC-20 token’ıdır. Sonuç olarak, Ethereum’un çalışma kanıtı (POW) konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır.

ApeCoin’i Nereden Satın Alabilirsiniz?

ApeCoin, SushiSwap gibi merkezi olmayan borsalar ve en iyi merkezi borsalar dahil olmak üzere çok sayıda borsa platformunda işlem yapmak için kullanılabilir.

APE 1D graph coinmarketcap
ApeCoin Grafiği

APE Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 APE Coin 74.21 TL TL’den işlem görüyor. APE Coin fiyatı APE 24 saat içerisinde 0.58% değişim gösterdi. APE Coin’in APE 24 saatteki işlem hacmi ise 133,456,956 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 1,436,619,710 $ dolar seviyesinde.

APE Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 APE Coin 3.98 $ dolardan işlem görüyor. 


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mehmet öztürk
Mehmet öztürk
8 ay önce

Ape coin bildiğin cöp bir halt olmaz. Herzamanki gibi yüksekten kitleyip yatışa gecti

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x