Yükleniyor...

APE Coin Nedir? ApeCoin Yorum ve Geleceği

ApeCoin, toplam 1 milyar token arzına sahip bir ERC-20 tokenidir.

ApeCoin

ApeCoin, toplam 1 milyar token arzına sahip bir ERC-20 tokenidir. Topluluk tarafından kontrol edilir ve inşa edilir. ApeCoin DAO, tüm APE sahiplerinin token ile ilgili yönetişim kararlarında oy kullanmasına izin veren merkezi olmayan bir organizasyondur.

ApeCoin (APE) Nedir?

ApeCoin, APE ekosisteminin merkezi olmayan topluluk yapısını güçlendiren yerel yönetim tokenidir. APE ekosistemi, Ethereum blokzincirindeki en popüler NFT koleksiyonlarından ikisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) topluluğunu içerir.

APE Token, web3’ün ön saflarında yer alan merkezsiz bir topluluk binasını güçlendirmek ve teşvik etmek için APE ekosisteminde kullanılan bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program belirtecidir.

APE sahipleri, ApeCoin DAO’yu kontrol eden merkeziz yönetişim çerçevesi aracılığıyla kendilerini yönetir ve ApeCoin DAO Ekosistem Fonunun nasıl kullanılması gerektiğine oy verir. APE Vakfı, ApeCoin sahipleri tarafından üzerinde anlaşmaya varılan teklifleri yönetir.

APE Kurucuları Kimdir?

APE Token, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club projesinden ilham alan merkezi olmayan bir projedir. ApeCoin, APE Vakfı tarafından desteklenen gelişen APE Ekosisteminde kullanılmak üzere kuruldu. ApeCoin DAO, APE sahiplerinin açık ve izinsiz yönetişim süreçleri aracılığıyla işbirliği yapmaları için bir altyapı sağlayarak, APE Ekosistemini adil ve kapsayıcı bir şekilde oluşturmayı ve sürdürmeyi amaçlar.

APE Vakfı (“Kurul”) bünyesindeki bir idari konsey, ApeCoin DAO üyelerinin kararlarını yürütecektir. Kurul, topluluğun fikirlerinin gerçeğe dönüşmesi için ihtiyaç duydukları desteğe sahip olmasını sağlayan günlük yönetim, defter tutma, proje yönetimi ve diğer görevlerden sorumludur. ApeCoin DAO üyeleri, kurul üyelerine oy verir.

ApeCoin

ApeCoin’i Benzersiz Kılan Nedir?

ApeCoin, APE Ekosisteminin yönetim tokenidir ve token sahiplerinin APE DAO’ya katılmasına izin verir ve katılımcılarına merkezi aracılar olmadan kullanılabilecek ortak ve açık bir para birimi verir. Tüm ApeCoin’in yüzde 62’si, ApeCoin DAO üyeleri tarafından oylanan topluluk odaklı girişimleri destekleyecek olan Ekosistem Fonuna tahsis edildi.

APE ayrıca özel oyunlar ve hizmetler gibi Ekosistemin başka türlü kullanılamayan belirli bölümlerine erişim sağlar. Üçüncü taraf geliştiriciler için APE, ApeCoin’i hizmetlere, oyunlara ve diğer projelere dahil ederek ekosisteme katılmak için bir araçtır.

APE Vakfı, Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları Yuga Labs tarafından 1’de 1 NFT ile ödüllendirildi. Yuga Labs, bu NFT’ye ve onun altında yatan sanat eserine ilişkin tüm hakları ve ayrıcalıkları APE Vakfı’na devretti. APE DAO üyeleri bu fikri mülkiyetin nasıl kullanılacağına karar verebilir.

APE Nasıl Satın Alınır?

ApeCoin, Ethereum blokzincirinde başlatılan bir ERC-20 token‘ıdır. Sonuç olarak, Ethereum’un çalışma kanıtı (POW) konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır.

APE satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap oluşturmalı ve hesaba giriş yapmalısınız. Hesaba giriş yaptıktan sonra cüzdana bakiye yüklemeniz gerekir. Bakiye yükleme işlemini kredi veya banka kartı ile yapabileceğiniz gibi, banka havalesi yoluyla da işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yeteri kadar bakiye yükledikten sonra istenilen miktarda APE tokenı satın alabilir, sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

ApeCoin’i Nereden Satın Alabilirsiniz?

APE Token, SushiSwap gibi merkezi olmayan borsalar ve en iyi merkezi borsalar dahil olmak üzere çok sayıda borsa platformunda işlem yapmak için kullanılabilir.

APE satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Kraken
 • KuCoin
 • Uniswap v2
 • Bitfinex
 • OKX
 • Bybit
 • Gate.io
 • Huobi
 • Poloniex
 • Binance TR
 • Paribu
 • BitMart
 • Bitrue
APE 1D graph coinmarketcap

APE Token Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 APE Coin 35.06 TL TL’den işlem görüyor. APE Coin fiyatı APE 24 saat içerisinde -1.74% değişim gösterdi. APE Coin’in APE 24 saatteki işlem hacmi ise 43,760,859 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 675,201,993 $ dolar seviyesinde.

APE Token Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 APE Coin 1.08 $ dolardan işlem görüyor. 

APE arzı 370 milyon adettir, piyasa değeri ise 1.1 milyar dolardır. APE en yüksek ATH fiyatı bugüne dek 28 Nisan 2022 tarihinde 26,70 dolar olarak kaydedilmiştir. APE en düşük ATL fiyatı ise 14 Kasım 2022’de 2,63 USD’dir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner