Yükleniyor...

Apple, Axie Infinity’i App Store’a Ekledi!

Apple, bir zamanlar milyonlarca oyuncuya sahip olan Axie Infinity'i App Store'a dahil ettiğini duyurdu.

axs

Apple, bir zamanlar milyonlarca oyuncuya sahip olan Axie Infinity’i App Store’a dahil ettiğini duyurdu.

Pandemi sürecinde milyonlarca oyuncuyua ev sahipiliği yapan Axie Infinity, Apple‘ın yeni duyurusuyla birlikte gündeme oturdu. İlk olarak Latin Amerika ile Güney Asya’da belirli bir kitleye açılan Axie Infinity, zamanla diğer ülkerlerde de aktif hale gelecek. Axie Infinity’nin yaratıcısı Sky Mavis şirketi, play to earn kripto oyununun bundan sonra Apple Store’da yer alacağını belirtti. Bu olaylardan sonra oyunun token’ı olan AXS, ciddi oranda artış gösterdi. Kısa sürede yüzde 25,92 değer kazanan AXS, Apple ile parlamış oldu.

Apple, Web3 ve Metaverse’ü El Üstünde Tutuyor

Dünyanın en önemli şirketleri arasında görülen Apple, yakın zamanda gerçekleştirdiği eylemler ile ilgi topladı. Geçtiğimiz saatlerde metaverse sektörüne yönelik ürünü hakkında açıklama yapan Apple, metaverse evrenini yeniden gündeme dahil etti. Ardından da Axie Infinity’i App Store’a ekleyeceğini belirten Apple, Web3 ve Metaverse endüstrisinde istikrarlı şekilde ilerliyor.

Apple’ın Axie Infinity ile ilgili böyle bir girişimde bulunması, projenin token’ı olan AXS’i yüzde 26’ya yakın artırdı. Son 30 gündür değer kaybederek ilerleyen AXS, bir anda yakın zamanlı zirveler gördü. AXS, 8.50 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı, fakat haberin tazeliğininde kaybolmasıyla satış yönlü işlemler arttı. Güncel olarak AXS, 7,78 dolardan fiyatlıyor.

Ekran Resmi 2023 05 17 12.49.41

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner