Yükleniyor...

Aptos (APT) kritik bir ay geçirecek: Devasa kilit açılımı

Aptos, 12 Ocak'ta yaklaşık değeri 250 milyon dolar olan 24,84 milyon APT'yi dolaşıma sokacak.

Aptos APT kilit açılımı

Aptos, 12 Ocak’ta yaklaşık değeri 250 milyon dolar olan 24,84 milyon APT’yi dolaşıma sokacak.

Kripto para piyasası Bitcoin spot ETF gündemiyle yeni yıla giriş yaptı. Ocak ayında SEC’nin Bitcoin spot ETF başvurularını onaylaması bekleniliyor. Tüm kripto sektörünün odaklandığı ETF gündeminde, altcoin’lerde yükseliş devam ediyor.

Majör coin’lerden Aptos, yükseliş potansiyelli kripto para birimleri arasında gösteriliyor. Ancak Aptos için Ocak ayı oldukça kritik bir öneme sahip. Aptos, 12 Ocak tarihinde 246 milyon dolarlık APT’nin kilidini açacak. Bu APT’lerin dolaşıma dahil edilmesi bekleniliyor.

Aptos (APT) kilit açılımı yaklaşıyor

TokenUnlocks’tan elde edilen verilere göre, katman-1 projesi Aptos (APT) Ocak ayına damga vuracak bir kilit açılımı gerçekleştirecek. Aptos, yatırımcıların yükseliş beklediği kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

Aptos, 24,84 milyon APT’nin kilidini açacak ve dolaşıma dahil edecek. Bu APT’lerin yaklaşık değeri ise 250 milyon dolar seviyesinde. Popüler kripto projesi, bu kilit açılımını düzenli bir şekilde gerçekleştiriyor. 12 Aralık tarihinde Aptos, yine 24,84 milyon APT’nin kilidini açmış ve dolaşıma sokmuştu. Bu APT’lerin o dönemki değeri 193 milyon dolar seviyesindeydi. 12 Aralık’ta gerçekleşen bu kilit açılımı APT fiyatını etkilemedi.

12 Ocak’ta gerçekleşecek kilit açılımının da APT fiyatını etkilemesi beklenmiyor. Yine de APT, 10 doları aşmış fiyatıyla kâr satışlarını akıllara getiriyor.

Aptos APT kilit açılımı grafik

TokenUnlocks verilerine göre, Aptos’ta gerçekleşecek kilit açılımı 4 farklı cüzdana dağıtılacak. 13,24 milyon dolara tekabül eden 1,33 milyon APT, Aptos Vakfına gönderilecek. Bu miktar, APT dolaşım arzının yüzde 0,43’üne denk geliyor.

Diğer bir dağıtım ise topluluğa gerçekleştirilecek. 31,88 milyon dolara tekabül eden 3,21 milyon APT, Aptos topluluğuna dağıtılacak. Bu dağıtım da APT dolaşım arzının yüzde 1,04’üne denk geliyor.

12 Ocak’ta gerçekleşecek kilit açılımında, en büyük dağıtım çekirdek katılımcılara (proje gelişimine katkıda bulunanlar) sağlanacak. Çekirdek katılımcılara 117 milyon dolara tekabül eden 11,88 milyon APT dağıtılacak. Bu dağıtım APT dolaşım arzının yüzde 3,86’sına denk geliyor.

APT kilit açılımında son dağıtım yatırımcılara yönelik olacak. 83,65 milyon dolara denk gelen 8,42 milyon APT proje yatırımcılarına dağıtılacak. Bu dağıtım da APT dolaşım arzının yüzde 2,74’üne denk geliyor.

Yaklaşık 8 gün sonra kilidi açılacak APT’ler, dolaşım arzının yüzde 8’ine denk geliyor. CoinMarketCap verilerine göre APT, dolaşım arzına göre 3,118 milyar dolar piyasa değerine sahip durumda. APT, 200 milyon dolarlık günlük hacim ile 10 dolara yakın seviyelerde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner