Yükleniyor...

Aptos’ta (APT) gergin bekleyiş: Trend kırıldı!

Upbit faciasını atlatarak hızlı bir şekilde toparlayan Aptos (APT), Bitcoin'deki (BTC) düşüş sonrası teknik yapısıyla tehlike saçtı.

Aptos MoonPay ile Entegrasyon Ortakligi Kurdu

Upbit faciasını atlatarak hızlı bir şekilde toparlayan Aptos (APT), Bitcoin’deki (BTC) düşüş sonrası teknik yapısıyla tehlike saçtı.

Geçtiğimiz günlerde Upbit‘te meydana gelen teknik problemle sert bir düşüş yaşayan APT daha sonrasında patlama yaptı. Teknik problemin giderilmesi ve BTC’nin 26.000 dolardan 28.580 dolara tırmanması APT’ye ilaç oldu. Ancak BTC’nin sert düşüşü ve APT’nin yükselen trendini kırması, düşüşü kaçınılmaz kıldı. Kısa sürede yüzde 7,45 değer kaybeden popüler coin için teknik analiz ne durumda?

Aptos (APT) grafik değerlendirmesi

BTC’nin 27.250 dolara iğne atmasıyla birlikte yükselen trendi kırarak 5,32 dolara kadar gevşeyen APT, ekosisteminde ve yatırımcılarında endişe yarattı. Haberin yazımı itibarıyla 5,406 dolarda seyreden APT, kırmızı alanı destek olarak koruduğu sürece sırasıyla 5,448 – 5,493 – 5,564 ve 5,70 dolara doğru bir hareket yapabilir. Bu süreçte sektördeki haber akışı BTC’nin fiyat hareketleri ve Aptos ekosistemindeki gelişmeler belirleyici olacaktır.

Kırmızı alanın aşılamaması, BTC’nin düşüş yönlü devam etmesi ve Fud haberlerin yeniden boy göstermesi APT fiyatını doğal olarak aşağılara çekecektir. Bu tür bir senaryoda destek olarak takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 5,327 – 5,247 ve 5,17 dolardır. Bunlara ek olarak, yükseliş trendinin başladığı 5,17 doların destek olarak tutunaması satış dalgasını daha da büyütebilir.

Ekran Resmi 2023 10 03 09.46.11

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner