Yükleniyor...

Chainlink’in (LINK) soluksuz yükselişine dur denildi!

Yalnızca iki haftada yüzde 45 artan Chainlink (LINK), Bitcoin'deki (BTC) düşüşten en çok etkilenen coin'lerden biri oldu.

Yalnızca iki haftada yüzde 45 artan Chainlink (LINK), Bitcoin’deki (BTC) düşüşten en çok etkilenen coin’lerden biri oldu.

5,74 dolardan sadece iki haftada 8,28 dolara gelen LINK, tüm piyasayı şaşırttı. Major coin’ler arasında yer alan LINK, genellikle sakin fiyatlamasıyla öne çıkıyordu. Fakat son zamanlarda giderek hacimlenmesi ve BTC’deki sert artış, LINK’i ön plana atarak yüzde 50’ye yakın bir artışı beraberinde getirdi. Güncel duruma bakıldığında BTC’nin geri çekilmesiyle beraber satış yönlü işlemlerin hakimiyet kurduğu LINK, kritik bir bölgede tutunmaya çalışıyor.

5,74 dolardan patlama yaparak 8,28 dolara gelen popüler coin, henüz tam olarak direnç alanına temas edemeden geri çekildi. BTC’nin 27.250 dolara iğne atmasıyla beraber yakaladığı ivmeyi kaybeden LINK, şu an için 7,61 dolardan işlem görüyor. LINK tarafındaki yükseliş beklentilerinin devam edebilmesi için aşılması gereken seviyeler sırasıyla 8,50 – 8,79 ve 9,27 dolardır.

Düşüş senaryosunun devam etme durumunda ise satış yönlü işlemler daha hacimli bir boyuta evrilebilir. Şu an için 7,60 dolar bölgesi kritik bir önem taşıyor. Bu bölgenin kaybıyla beraber takip edilmesi gereken destek noktaları sırasıyla 6,84 – 6,45 – 6 ve 5,40 dolar seviyeleridir.

Ekran Resmi 2023 10 03 16.23.24

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner