Yükleniyor...

Binance’ten yeni karar: 25 Ekim’e kadar durduracak!

Binance, BUSD kredilerini 25 Ekim'e kadar durdurma kararı aldı.

Finance and trade concept

Binance, BUSD kredilerini 25 Ekim’e kadar durdurma kararı aldı. Öte yandan kullanıcılar Tether gibi sabit coinleri kullanarak borsa üzerinden borç alıp vermeye devam edebilecek.

Ay sonuna kadar kapanacak

Kripto borsası Binance, yerel stablecoin’i Binance USD (BUSD) için borç alma ve borç verme hizmetlerini 25 Ekim tarihine kadar durduracak.

Borsa, 3 Ekim’de yaptığı duyuruya göre, ödenmemiş tüm BUSD kredi ve teminat pozisyonlarını ay sonuna kadar kapatacak. Kullanıcılar, Tether gibi sabit coinleri kullanarak Binance üzerinden borç alıp vermeye devam edebilecek. Mevcut durumda kullanıcıların, BUSD’lerini Binance’te tahmini olarak yıllık yüzde 3 getiriyle ödünç verebildiği kaydedildi.

2,23 milyar dolara düştü

31 Ağustos’ta Cointelegraph, Binance’in BUSD stablecoin’iyle ilgili tüm hizmetleri 2024 yılına kadar durduracağını bildirdi. Daha önce, 13 Şubat’ta, BUSD stablecoin’in ihraççısı olan New York fintech firması Paxos, Binance’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davası nedeniyle Binance ile ilişkilerini sona erdireceğini söyledi. Paxos, BUSD’den ABD nakit ve Hazine tahvillerine yapılan itfaları Şubat 2024’te sona erdireceğini ve BUSD’nin yeni basımının şimdilik durdurulacağını belirtti.

Fesih duyurusundan önce, BUSD en büyük sabit coinlerden biriydi ve Kasım 2022’de 23 milyar dolarlık en yüksek piyasa değerine ulaştı. O zamandan beri yayın sırasında 2,23 milyar dolara düştü.

Borsadan çağrı

BUSD ve ilgili hizmetlerin sonlandırılması aşamalı olarak gerçekleşti. Borsa geçtiğimiz ay BNB Chain, Avalanche, Polygon, Tron ve Optimism üzerinden BUSD para çekme işlemlerini askıya aldı ancak Ethereum ağında açık bıraktı. Öte yandan, BUSD para yatırma işlemleri tüm blokzincirlerinde açık kalmaya devam ederken borsa, kullanıcıları BUSD bakiyelerini gelecek yıla kadar fiat veya diğer kriptolara dönüştürmeye çağırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner