Yükleniyor...

Araştırma: Avrupa’daki Kripto Para Yatırımcılarının Eğitim Seviyeleri

BitPanda’nın yaptığı "Avrupa İçerisindeki Kripto Para Sahiplerini Anlamak" isimli son araştırmayla Avrupa'da yaşan ve portföylerinde herhangi bir kripto para yatırımı bulunan kadınlar ve erkeklerin eğitim seviyeleri ortaya konuyor.

Avrupa Kripto Para

BitPanda’nın yaptığı “Avrupa İçerisindeki Kripto Para Sahiplerini Anlamak” isimli son araştırmayla Avrupa’da yaşan ve portföylerinde herhangi bir kripto para yatırımı bulunan kadınlar ve erkeklerin eğitim seviyeleri ortaya konuyor.

Araştırmaya göre Avrupalı kripto para yatırımcılarının yaklaşık yüzde 54’ünün herhangi bir üniversite lisans derecesi bulunmuyor. Bunların yüzde 30’luk kısmı sadece 18 yaşına kadar okula gitmiş kişilerden oluşuyor. Yüzde 5’lik kısım 16 yaşına kadar eğitim görmüş kişilerden oluşurken, geriye kalan yüzde 19’luk kısım ise ya bir alım satım veya teknik analizi kursu almış ya da en azından üniversite diplomasına sahip kişilerden oluşuyor.

Araştırmanın en ilgi çeken kısmı ise yatırımcıların yaş ortalamaları. Verilere göre, 16 ile 24 yaş aralığındaki kişiler Avrupa genelindeki kripto para yatırımcıları topluluğunun yüzde 27’sini oluşturuyor. 25 ile 34 yaş arasındaki kişilerin toplama oranı ise yüzde 33 seviyelerinde.

Araştırma Avrupa’nın ABD ve Asya ülkelerinin gerisinde olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Her yaştan ve her eğitim seviyesinden insanın kripto paralara ilgi duyduğu görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner