Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı 2020 Yılında Rekor Kırabilir

Hazirana yında 14.

Bitcoin Fiyatı 2020

Hazirana yında 14.000 dolar seviyesine kadar dayanan Bitcoin, bu noktadan itibaren 9.200 dolar seviyesine kadar düştü. Düşüş ile birlikte piyasa genelinde bir belirsizlik oluştu ve bu belirsizliğin sonucunda Bitcoin fiyatı 10.000 doların altına sıkışıp kaldı.

Tüm bunlarla birlikte en karamsar analistlerin Bitcoin’in geleceğine dönük öngörüleri ise oldukça olumlu. Onlara göre Bitcoin fiyatı 2020 yılında yeni zirveleri görebilir.

CNBC’nin Squawk Box programında konuşan ünlü haber spikeri Joe Kernen, Bitcoin’de yaklaşan blok ödülleri yarılanmasına dikkat çekerek bunun orta ve uzun vadede katalizör görevi göreceğini söyledi.

Talep ve arz faktörü Bitcoin fiyatı için en belirleyici faktörler arasında yer alıyor. Her dört yılda bir meydana gelen yarılanma dolaşımdaki Bitcoin arzının temellerini etkiliyor.

2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek olan bir sonraki Bitcoin blok ödülü yarılanması sonrası şu anda 12.5 BTC olan blok ödülü yarı yarıya azalacak ve 6.25 BTC’ye düşecek. Bunun sonucunda da madenciler vasıtasıyla piyasaya giren yeni BTC miktarı yani arz miktarı düşmüş olacak. Bu da olası bir yüksek talep karşısında Bitcoin fiyatının güçlü şekilde artacağı anlamına geliyor.

Yaklaşan blok ödülü yarılanması ve diğer teknik göstergeler uzun vadede Bitcoin fiyatının son derece olumlu bir seyirde olacağının habercisi.

Kısa Vadede Bitcoin Fiyatı Ne Olur?

Kısa vadede ise bazı teknik analistler Bitcoin’in 9.000 doların altında güçlü bir destek bulana kadar bu alanda konsolide olmaya devam edeceği görüşündeler.

Twitter’da The Crypto Dog ismiyle bilinen popüler piyasa analisti, “BTC işlem hacmi Haziran’dan bu yana düşüyor. Bir sonraki koşudan önce pillerimizi şarj etmemiz gerekiyordu. Herkes 8.000 dolar seviyesinden alım yapmak istiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Analist, “Eğer 7.000’leri görürsek, işte buradan uzun dönem için pozisyonumu almaya başlayacağım. Birçok isim ‘işte bizim için dipten yükselme yeri burası’ diyecek. 7.000’nin altında ise boğa piyasası yapısı çöker. Toparlanın, yarılanma iptal olur.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner