Yükleniyor...

Bitcoin ve Altın Tartışması: Beklenen Pompliano – Schiff Buluşması Gerçekleşti

Ünlü Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano ile altın savunucusu Peter Schiff buluşması gerçekleşti.

Bitcoin ve Altın Tartışması

Ünlü Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano ile altın savunucusu Peter Schiff buluşması gerçekleşti. Sosyal medyada defalarca karşı karşıya gelen ikilinin bu buluşması büyük bir merakla bekleniyordu.

Nitekim 31 Temmuz’da Morgan Creek Digital kurucusu Anthony Pompliano ve güçlü altın yatırımcılarından Peter Schiff, Ran Neuner’ın ev sahipliğini yaptığı CNBC Africa’da bir tartışma programında bir araya geldiler.

Schiff, programın bir saatlik bölümünde altının getirilerinden bahsetmesi ve neden Bitcoin’in nihayetinde gerçek anlamda bir değeri olmayacağı hakkında konuştu.

“İnsanlar Bitcoin konusunda haklılarsa, Bitcoin sahibi olan herkesin gerçekten çok zengin olması gerekir ve bu durum insanların gerçekleşmesini istemeyeceği bir şey.” diyen Schiff, kripto para yatırımcılarının açgözlülüklerine yenik düştüklerini ve onlar için Bitcoin’in adeta bir din halini aldığını iddia etti. Schiff’in özellikle “Eğer bir balonun içindeyseniz balonu fark etmezsiniz” demesi dikkat çekiciydi.

Schiff’in açıklamalarının ardından konuşmaya başlayan Pompliano, altın yatırımcısının Bitcoin karşısında yenik düştüğü sert bir gelecekten söz etti ve veriler ışığında bu geleceğin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

“Eğer Peter ve diğerleri söyledikleri şeylere yüzde 100 güven içinde inanıyorlarsa yanılmış olma şansları yüzde 0’dır” diyen Pompliano, “Burada bir şeyi kaçırıyor olabilirsiniz; Bitcoin’in yüzde 0 ihtimalle değerli olabileceğini düşünmek bu yeni teknolojiyi, yeni trendi ellerinde bulunduran, satın alan milyonlarca insanın yanılmış olduğunu söylemek demek: almayın, portföyünüze eklemeyin, kullanmayın.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasına devam eden Pompliano, “Ancak yanılma ihtimaliniz yüzde 1 bile olsa, söylendiği gibi Bitcoin asimetrik bir varlıksa, bu durumu bildiğiniz için ve buna zaman harcadığını için sonsuza dek kendi kendinizi suçlayacaksınız, fırsatı kaçırdığınız için internette söylenenlere kızacaksınız.” dedi.

Yakın zaman önce Pompliano yine sosyal medya üzerinden Schiff ile karşı karşıy agelmiş ve Schiff’in 100 dolar değerinde Bitcoin sahibi olduğunu iddia etmişti. Altın yatırımcısının bu iddiayı kabul etmesi sonrası Pompliano, kendisine Bitcoin bağışında bulunmayı teklif etmiş Schiff de bu teklifi kabul ederek cüzdan adresini paylaşmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner