Yükleniyor...

Bitcoin Yeniden 10.000 Doların Üzerinde

27 Temmuz'dan bu yana 10.

BTC Bitcoin 10.000 Dolar

27 Temmuz’dan bu yana 10.000 doların altında seyreden ve 9.270 dolara kadar gerileyen Bitcoin son 24 saatte yüzde 3,98’lik artışla yeniden 10.000 doların üzerine yükseldi.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin, Haziran ayının ortasında Facebook’un kripto parası Libra’nın resmi olarak duyurulmasıyla 13.800 dolara kadar yükselen Bitcoin, Libra’ya dönük eleştirilerden dolayı yükseliş ivmesini kaybetmiş ve ardından düşüşe geçmişti.

Golden Cross (Altın Kesişim) Beklentisi

3 günlük Bitcoin fiyat grafiğini inceleyen kripto para trader’ları ve analistleri bir golden cross’un (altın kesişimin) yaklaşmakta olduğu konusunda hemfikirler. 13.800 doların görülmesinin ardından oluşan satış baskısı ayı piyasasının yeniden kendisini göstermesine neden oldu.

Bazı piyasa analistleri düşüşün son derece güçlü olacağı ve Bitcoin’in 4.000 dolara kadar gerileyebileceğini ifade ediyor. Öte yandan 21 günlük hareketli ortalamaları inceleyen Bitcoin boğaları en büyük kripto para biriminin 8.000 dolar ila 8.500 dolar arasında yeniden yükseliş eğilimine gireceği görüşündeler.

Altın kesişim olarak bilinen golden cross uzun zamandır bir boğa koşusunun işaretçisi olarak nitelendiriliyor ve 50 günlük hareketli ortalamalar ve 200 günlük hareketli ortalamalar göz önüne alındığında 2016 yılından bu yana ilk defa görülen bir altın kesişim ufukta.

Kripto para analistlerinden Jason A. Williams, “Bitcoin’in üç günlük grafikleri bir golden cross yaşanacağını işaret ediyor.” açıklamasında bulundu.

En son 2016 yılında görülen golden cross, Bitcoin blok ödüllerinin yarılanmasından 6 ay önce gerçekleşmişti. Şu anda yatırımcılar, trader’lar ve analistler yaklaşan golden cross ile yeni bir rekor seviyenin görülüp görülmeyeceğini merak ediyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner