Yükleniyor...

Bitcoin’deki (BTC) Sakinliğin Nedeni Ne?

Kripto para piyasası 31 Temmuz itibariyle yükseliş eğiliminde, ancak hem Bitcoin hem de piyasanın geri kalanı nispeten sün günlerde bir hayli stabil hareket ediyor.

Bitcoin Fiyatı BTC

Kripto para piyasası 31 Temmuz itibariyle yükseliş eğiliminde, ancak hem Bitcoin hem de piyasanın geri kalanı nispeten sün günlerde bir hayli stabil hareket ediyor. Özellikle son bir haftalık grafiğe bakıldığında yaşanan konsolidasyonun açıkça görülebilir. Analistlere göre fiyattaki bu sakinlik son derece iyi bir durum.

Bitcoin, son bir hafta içinde ilk kez 200 saatlik hareketli ortalamayı geçmeyi başardı. Bu da bir nevi yükseliş eğrisi çizmesine neden oldu. Her ne kadar öngörülen seviyelere ulaşılmış olmasa da Bitcoin fiyatı en son 27 Temmuz’da görülen 10.000 dolar seviyesine doğru hareket ediyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük kripto para birimi son 24 saatte yüzde 3 oranında değer kazandı ve şu sıralar 9.845 dolardan işlem görüyor.

Günlük grafiğe bakıldığı zaman çok büyük bir hareket yaşanmadığı yani piyasanın durağan bir görünümde olduğu görülüyor. Bu da konsolidasyon döneminin açıkça devam ettiğini bir delili. Analistler konsolidasyon döneminin devam ettiği konusunda hemfikirler ve bu durumu olumlu bir sinyal olarak görüyorlar. Çünkü konsolidasyon dönemleri alım ve birikim yapmak için ideal olarak kabul edilirler.

Kripto para trader’ı ve analisti Josh Rager, Bitcoin ve bazı altcoin’lerin içinde bulunduğu konsolidasyon döneminin devam ettiğini ifade ederek “Volatilitenin büyük oranda düşmesiyle işler sakinleşiyor. Bu bana 4.000 doların altında olduğumuz zamanları hatırlatıyor (o kadar stabil olmasa da). Bu zamanlar Bitcoin için bazı hedefler koyduğumuz zamanlar. Bundan aylar sonra insanlar fiyatların daha hızlı hareket etmesini isteyecekler.” değerlendirmesinde bulundu.

Fed Faiz Kararı

Son 24 saatte Bitcoin’de görülen yükselişi Fed’in faiz indirimi beklentisine bağlayan birçok isim var. Çoğu analist Fed’in faiz indirimine gitmesi durumunda Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin olumlu yönde etkileneceğini ve yükselişe geçeceğini ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner