Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Araştırma: Bitcoin ile Yeni Bir Ekonomik Sınıf Oluşuyor

Araştırma: Bitcoin ile Yeni Bir Ekonomik Sınıf Oluşuyor

ABONE OL:google-news

Uzun zamandır kripto para yatırımcısı olan Tuur Demeester tarafından yönetilen analiz firması Adamant Research, Bitcoin ile Reformasyon arasında benzerliklere değindiği “Bitcoin Reformasyonu” başlıklı yeni bir çalışma yayınladı.

18 sayfalık araştırma raporunun öne çıkan yönlerinden biri Bitcoin’in Batı Avrupa’daki papalık otoritesini yükselten reform dönemi tüccarlarınınkine benzer yeni bir ekonomik sınıf oluşturmasıyla ilgili bölüm. Rapor, 16. yüzyılda Avrupa’yı ele geçiren teknolojik devrimin hızlı değişimlerin arkasındaki itici güç olduğunu belirtiyor. Teknolojik gelişim özellikle matbaa kitapların toplu olarak üretilmesini sağlayarak uluslararası ticareti arttırdı. Demeester, onu şu andaki hesaplama, veri depolama ve kriptografinin çoğalmasıyla karşılaştırıyor.

Sonunda, ticaret ve teknoloji ilerlemesinin hızlanmasıyla yeni bir ekonomik sınıf ortaya çıktı ve toprak sahiplerinden ve kiliselerden büyük miktarda servet aldı. 2008 mali krizinin dehşetini yaşayan Y kuşağının artık bankalar yerine teknolojiye güveniyor. Demeester, Y kuşağının sadece yüzde sekizinin geleneksel finansal kurumlara güvendiğini iddia eden bir Facebook çalışmasından bahsediyor.

Bununla birlikte Y kuşağı en çok Bitcoin dostu olma eğilimde. Bu neslin on yıl içinde harcanabilir gelirin en büyük payını kontrol etmesi öngörüldüğü göz önüne alındığında, büyüyen kripto ekonomisinin ön saflarında yer alabilir. Bu nedenle, Bitcoin insanlık tarihindeki en büyük servet transferlerinden birine neden olabilir. Geçtiğimiz günlerde 11 yaşını dolduran Bitcoin white paper’ı Satoshi Nakamoto tarafından Reform Günü’nde yayınlandı. Kuvvetle muhtemel Bitcoin white paper‘ının Reform Günü’nde yayınlanması bir tesadüf değildi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar