Yükleniyor...

Araştırma: Diğer Varlıklara Yönelme Eğilimi

ABD'nin önde gelen borsası Coinbase, yakın zamanda yayınlanan 'Around The Block' bülteninde, Bitcoin (BTC) satın alan müşterilerin çoğunun portföylerini diğer kripto para birimleriyle çeşitlendirdiğini ifade etti.

araştırma

ABD’nin önde gelen borsası Coinbase, yakın zamanda yayınlanan ‘Around The Block‘ bülteninde, Bitcoin (BTC) satın alan müşterilerin çoğunun portföylerini diğer kripto para birimleriyle çeşitlendirdiğini ifade etti. Araştırma, kullanıcıların boğa piyasaları sırasında altcoin’lere daha fazla ilgi gösterdiklerini ortaya koyuyor.

Bitcoin açıkça baskın bir varlık olsa da, piyasalar çok değişken hale geldiğinde Coinbase altcoinler için beklenenden daha büyük işlem hacimleri görüyor. Borsa ilk olarak 2017 boğa piyasasında bu eğilimi fark etti, ancak daha sonra Tezos ve Chainlink de dahil olmak üzere daha fazla para eklemeye başladığı sonraki yıllarda bunu daha belirgin olarak yaşamaya başladı.  LINK fiyatı, Haziran 2019’da Coinbase’e eklendikten sonra yüzde 117 oranında patlama yaptı.

Coinbase’in araştırması, müşterilerin yüzde 60’ının borsa üzerinden ilk işlemlerinde Bitcoin satın aldıklarını gösteriyor. BTC müşterilerin sadece yüzde 24’ü için tek seçenek olmaya devam ediyor.

Bitcoin Hala Kral

Bununla birlikte, Coinbase yakın bir süre zarfında kimsenin Bitcoin’i tahtından indiremeyeceğini dile getiriyor. Araştırmada, şu ifadeler kullanılıyor:

“Bitcoin kraldır ve uzun süre kral olarak kalması muhtemeldir.”

Borsa, Bitcoin maksimalizminin ardındaki mantığı açıklarken, yüksek likidite, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik gibi birçok nedenden bahsediyor. Tamamen ideolojik bir perspektiften bakıldığında, Bitcoin aynı zamanda dünyanın “IT faktörü”nü (Birinin özel olduğunu belirten bir kavram) korumayı başaran ilk kripto para birimidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner