Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyacak Etmenler

Artan ticaret hacmi ve kilit direncin üzerine çıkma, Bitcoin fiyatının 10 bin dolara geri dönebileceğine dair umut veriyor.

bitcoin 3

Artan ticaret hacmi ve kilit direncin üzerine çıkma, Bitcoin fiyatının 10 bin dolara geri dönebileceğine dair umut veriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün yükseldi ve 9 bin 300 dolar aralığında konsolide olmak için geri çekilmeden önce CoinMarketCap verilerine göre yüzde 5.85 oranında bir artışla 9 bin 413 dolar seviyesine ulaştı. Güçlü yukarı yönlü hareket, 8 bin 800  – 8 bin 930 dolarlık direnç bölgesi boyunca kripto para birimini yukarı yönlü olarak itti.

Bitcoin

Halving sonrasında gelen düzeltme, fiyatı 8 bin 122 dolara düşürdüğünden, Bitcoin fiyatı o zamandan bu yana yüzde 14.48 oranında toparlandı. Bu da trader’ların destek noktası olarak 9 bin 200 dolarlık alanı belirlemesine neden oldu.

Bitcoin yavaşça 10 bin dolara doğru ilerlerken, 9 bin 300 ila 9 bin 400 dolar arasındaki bölge, eski direnç seviyelerinin 9 bin 200 ve 9 bin 61 dolarda olduğu ve yüzde 78.6 Fibonacci Retracement’ın bulunduğu 9 bin 61 dolarlık seviyenin tekrarlanmasına olanak tanıyabilir.

btc usd 1 saatlik grafik
BTC/USDT 1 saatlik grafik

Saatlik zaman diliminde, Bitcoin fiyatının mevcut konsolidasyona göre azalan ticaret hacminin eşlik ettiği bir boğa bayrağı oluşturduğu görülüyor. Önümüzdeki saatlerde fiyat, aynı zamanda bayrağın tabanıyla da hizalanan VPVR yüksek hacimli bir düğümün olduğu 9 bin 260 – 9 bin 334 dolarlık bölgede konsolidasyona devam edebilir. 7 Mayıs’ın en yüksek seviyesi 10 bin 70 dolardan azalan trend çizgisi genel olarak devam ediyor. Bugünkü seansta fiyat trend çizgisinde dirençle karşılaştı.

Bugünkü ralli de fiyatı yükselen kanalın üstüne getirdi ve gün boyunca fiyat kanalın üst kısmında destek buldu. 9 bin 300 doların altına doğru yaşanacak bir düşüş, fiyatı kanala geri yerleştirir. Bu da fiyatın 9 bin 180 dolardaki 20 günlük hareketli ortalamaya düşme olasılığını arttırır. Boğalar fiyatı 9 bin 400 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilirse, tüccarlar 9 bin 750 doları hedefleyecektir.

Güven Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin 8 bin 122 dolardan yüzde 14,48’lik oranında hızlı bir toparlanma yaşadı. Marcel Pechman’a göre kısa vadede bir yükseliş gerçekleşecek.

Pechman ayrıca şunları açıkladı:

“En yüksek seviyelere ulaşan zımni oynaklık, opsiyon piyasaları primlerinin arttığı anlamına gelir. Bu, pazarın sigorta için daha yüksek ücret aldığı şeklinde yorumlanmalıdır ve aramalar (yükseliş) ve kotasyonlar (düşüş) seçenekleri için her iki yöne de gider.”

BTC’de fiyat 9 bin doların altına düşerse, bir sonraki destek 8 bin 900 – 8 bin 700 dolar aralığında yer alacak. Lider kripto para birimi bu seviyeye tutunamazsa, fiyat 9-11 Mart’ta görülen en düşük seviyeyi (8 bin 300 – 8 bin 100) görebilir. Kısa vadede, trader’lar işlem hacmini izlemeli, çünkü satış hacmindeki artışın ardından 9 bin 200 dolarlık seviyeye tekrar dönülmesi bekleniyor.

Öte yandan, satın alma hacminin artması direncin 9 bin 400 doların üzerine çıkmasına yardımcı olacağını gösterebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner