Yükleniyor...

Bu Üç Kripto Para, İşlem Hacminin Yüzde 90’ından Sorumlu

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) toplam işlem hacminin yüzde 90'ını oluşturuyor.

bu üç kripto para işlem hacminin yüzde 97sinden sorumlu

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) toplam işlem hacminin yüzde 90’ını oluşturuyor. Kripto araştırma firması Messari‘ye göre, bu 2019’dan bu yana yüzde 75’lik bir artışı temsil ediyor. Tether bu yıl şimdiye kadar kripto para endüstrisindeki en büyük başarı öyküsü oldu. Önde gelen stablecoin’in piyasa değeri, Kara Perşembe’den sonra 8.8 milyar dolara yükseldi. Messari verilerine göre Tether zaten XRP’yi aşmayı başardı ve böylece üçüncü en büyük kripto haline geldi.

messari

Yine de, Tether’in karanlık düzenleme modeli ve yasal anlamda yarattığı endişeler çok sayıda eleştiri çekiyor. Ünlü grafikçi Peter Brandt kısa bir süre önce onu ‘Nijeryalı Biblo’yla (naira) karşılaştırmıştı ve insanların fiat para birimlerini eleştirip ellerinde Tether tutmalarını “aptalca” olarak yorumlamıştı.

İşlem Hacmi Açısından Geride

2018’in sonlarında Tether, altcoin tüccarları tarafından döviz çifti (Genellikle “karşı para birimi” olarak bilinen kotasyon para birimi, hem doğrudan hem de dolaylı bir döviz çiftindeki ikinci para birimidir ve temel para biriminin değerini belirlemek için kullanılı) olarak kullanılmaya başlandıkça Bitcoin’in ayak parmaklarına basmaya başladı.

Bitcoin, kripto para piyasasının yüzde 67’sinden fazlasını oluştururken, işlem hacmi açısından USDT’nin gerisinde kalmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner