Yükleniyor...

“Cardano (ADA) ‘En Boğa’ Kripto Para Varlıklardan Biri”

Cardano (ADA), kripto para topluluğu içerisinde son haftalarda hızla en popüler kripto paralardan biri haline geldi.

cardano ada en boğa kripto varlıklardan birsi

Cardano (ADA), kripto para topluluğu içerisinde son haftalarda hızla en popüler kripto paralardan biri haline geldi. İlk 10’a tekrar giren tanınmış altcoin son zamanlarda güçlü bir artış yaşadı. Veriler, ADA’nın 2020’nin başından bu yana yüzde 150 arttığını, Bitcoin’i yaklaşık beş kat ve diğer altcoin’leri daha çok katladığını gösteriyor.

Kripto para piyasasının üst düzey bir araştırma firması Cardano’nun ralli yapabileceğini ifade etti. Piyasanın araştırma devi Weiss Ratings’in kripto para kolu olan Weiss Crypto Ratings’e göre: “ADA şu anda kripto para varlıkları içerisindeki en boğa görünümlü fiyat grafiklerine sahip. Yeni zirvelere 2020’de de devam edebileceği anlaşılıyor.”

Weiss Crypto Ratings’in analistleri, ADA’nın önümüzdeki haftalarda daha da yükselmeye devam etmesini bekleyen tek kişi değil. Yazar ve teknik analist Nik “Altcoin Trader” Patel’e göre: “Cardano yükselişe geçerek [önemli] alanda destek bulmaya devam ediyor.” Patel, ADA’nın büyük olasılıkla daha artış göstererek hareket edeceğini yazdı:

“Günlük olarak, trend çizgisi desteği Mart teslimiyetinden bu yana kaya gibi kaldı ve direnç desteğe dönüşmeye devam ediyor. Bir sonraki sıkıntı alanı 0.11 dolar ile rallinin devam etmesini bekliyorum.”

Cardano, “Shelley” yükseltmesinin piyasaya sürülmesiyle daha da desteklenecek. Yükseltme, ağı daha merkezi olmayan ve kullanılabilir hale getirecek ve Proof of Stake içerecek.

Herkes İkna Olmadı

Yine de herkes Cardano’nun boğa rallisine başlayacağı konusunda ikna olmadı. Twitter’da @ColdBloodShill adlı tüccar 1 Temmuz’da aşağıdaki görüntüyü paylaştı ve ADA’nın güçlü performansının aslında düşük tonları gizlediğini gösterdi. Grafik, daha yüksek trend olan kripto para birimi ile azalan bir gösterge arasında bir farklılık olduğunu göstermekte.

ADA Grafik
Kaynak: @ColdBloodShill

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner