Yükleniyor...

Araştırma: Son 10 Yılda 24 Kripto Para Ağında 3.1 Milyardan Fazla İşlem Gerçekleştirildi

Ethereum işlem belleğini izleyen bir şirket, 24 kripto para ağında 10 yılda 3.

Kripto Paralar 1

Ethereum işlem belleğini izleyen bir şirket, 24 kripto para ağında 10 yılda 3.1 milyardan fazla işlem gerçekleştirildiğini bildirdi.

San Francisco merkezli Blocknative tarafından yapılan araştırma, 24 Blockchain’de 2009’dan 2019’a kadarki süreçte toplamda 4.6 trilyon dolarlık transfer değerine ulaşıldığını gösteriyor. Ayrıca, söz konusu toplam transfer değerinin yüzde 96’sı 2017-2019 arasında kaydedildi.

Araştırmada ele alınan Blockchain’ler, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, EOS, Tron, Stellar, Tether, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Monero, Bitcoin SV, Binance Coin, Dogecoin, Zcash, Verge, Tezos, Decred, Dash, Neo, Ripple, DigiByte, Bitcoin Gold ve GAS. Bu ağlar, CoinMetrics’e göre en yüksek transfer işlem sayısına sahip oldukları için seçildi.

Yayınlanan verilere göre, 2019 yılında Bitcoin’de 259.2 milyon ve aynı yıl Ethereum’da 242.8 işlem gerçekleştirildi. Şirkete göre, 2019 yılında araştırma yapılan tüm ağlarda toplam 1.1 milyar işlem gerçekleşti.

Ekip ayrıca Bitcoin ve Ethereum’un 2023’te yılda 1 milyar işlem eşiğini geçmesini bekliyor. Daha geniş bir ölçekte, ağ grubunun önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 20 milyar işlem gerçekleştirebileceği tahmin ediliyor.

Blocknative CEO’su Matt Cutler, blog yazısında, “Bu tahmini büyük bir tuz tanesi ile almanızı öneriyorum, çünkü geleceğimiz muhtemelen herhangi bir doğrusal büyüme projeksiyonu izlemeyecek.” şeklinde uyarıda bulundu.

Öte yandan bu rakamlar geleneksel finanstan gelenler rakamların gölgesinde kalıyor. Örneğin Visa, 30 Eylül 2019 tarihinde sona eren 12 ay içinde 8.8 trilyon dolarlık ödeme hacmine ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner